Streľba v meste: Čo sa to v našich uliciach deje? Hlásia dokonca zranených a jednu obeť

Kolaz bratislava policia strelba.jpg

Podľa predbežných informácii mal šialený muž strieľať po ľuďoch z okna svojho bytu. Napokon sa mal z bytu ozvať výbuch.

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave dostali vo štvrtok pred 1.00 hod. prostredníctvom operačného strediska oznámenie o streľbe na Fedákovej ulici v mestskej časti Dúbravka.

Na miesto okamžite vyrazili hliadky. „Na základe viacerých telefonických oznámení od občanov vyrazili hliadky na Fedákovú ulicu, kde malo dôjsť k výbuchu v jednom z bytov a následne k streľbe,“ informoval policajný hovorca Michal Szeiff.

Policajti museli na mieste použiť služobné zbrane. Ako tiež uviedol policajný hovorca, na mieste utrpela jedna osoba zranenia, ktorým na mieste podľahla. Na mieste tiež hlásia ďalšie zranené osoby, ktoré boli prevezené do nemocníc.

Policajti na mieste vykonávali potrebné úkony súvisiace s vyšetrovaním okolností predmetného incidentu. Akonáhle to procesná situácia umožní, k prípadu poskytne polícia aj bližšie informácie.

V dúbravskej skupine sa tiež ľudia sťažovali na výbuchy a mnohí sa zhodli, že ide o muža, s ktorým majú problémy už dlhšie. Dlhodobo mal z okna po ľuďoch hádzať pyrotechniku a obávali sa, aby nedošlo k horšiemu incidentu. Viackrát naňho volali políciu, keďže takto terorizoval celé sídlisko.

Svedkovia pre portál noviny.sk uviedli, že muž začal strieľať na ľudí z okna svojho bytu, potom vyšiel pred bytovku a strieľal na ľudí odtiaľ. Na krátky čas vyčíňanie prerušil, vybehol do bytu a ozval sa výbuch. Nasledoval zásah polície a výkriky muža, ako všetkých vystrieľa. Ako uviedol portál Aktuality: „Keď hliadka vošla do paneláka, tak na medziposchodí útočník napadol nožom policajta. Jeho kolega pohotovo zareagoval a použil služobnú zbraň a páchateľa M. V. usmrtil.“

Predbežne hlásia troch zranených civilistov, jedného zraneného policajta. Ako uvádza portál noviny.sk: „Zranených ľudí susedia rýchlo z ulice ukryli a poskytli im prvú pomoc. Civilisti mali prestrelené ruky, jeden nohu. Policajta, ktorý mal bodné zranenia po útoku nožom a postrelený, museli v nemocnici operovať.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk