Strelec z Albrechtovej už čelí obvineniu, je umiestnený na psychiatrickom oddelení

Kolaz bratislava ruzinov zbran ohrozenie utok.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Muž strieľal po žene, po tom, čo sa objavila pred jeho dverami. Policajtov prekvapil aj tým, že sa pokúsil o útek z bytu pomocou lana z okna.

V utorok 24. októbra 2023 došlo v Ružinove k incidentu, ktorý vyvolal rozruch v komunite. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava II vzniesol obvinenie voči 55-ročnému Igorovi F. z Bratislavy za zločin útoku na verejného činiteľa.

Polícia doposiaľ vyšetrovaním zistila, obvinený muž zaútočil na ženu v momente, keď zaklopala na jeho dvere. Poškodená žena mala na tomto mieste vykonávať úkony súvisiace so spisovým materiálom. Namiesto akceptácie tejto situácie, obvinený zareagoval výstrelmi z expanznej strelnej zbrane smerom na zem hneď vedľa poškodenej.

Vydesená žena utekala na prízemie bytového domu. Na scénu následne dorazili príslušníci policajného zboru, ktorí sa snažili získať prístup do bytu, kde sa obvinený so zbraňou nachádzal. Muž však nespolupracoval s políciou a namiesto toho sa pokúsil o útek pomocou lana z okna. Našťastie, policajtom sa podarilo obmedziť ho na osobnej slobode.

55-ročný Igor F. bol následne eskortovaný na miestne policajné oddelenie, kde s ním boli vykonané potrebné procesné úkony. Po ich dokončení bol prevezený na psychiatrické oddelenie jednej z bratislavských nemocníc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk