Strelec z Rače trafil auto, v ktorom sedela mladá žena a dieťa

Rustaveliho_ulica
google maps Rustaveliho ulica, Rača

Podozrivý vystrelil z legálne držanej zbrane podľa polície minimálne 19-krát. Pri streľbe poškodil jedno auto, škodu odhadli na tritisíc eur.

„Ide o BMW s bratislavským evidenčným číslom, v ktorom v inkriminovanom čase sedelo na zadnom sedadle maloleté dieťa, na mieste spolujazdca sedela 24-ročná žena, pri vozidle stál 36-ročný muž,“ informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Podozrivého 31-ročného muža zadržali v dome na Cigeľskej ulici a eskortovali ho na políciu. Muž strieľal zo zbrane, ktorú mal v legálnej držbe od decembra uplynulého roku. Na oboch uliciach policajti našli 17 nábojníc a dva náboje. Streľba sa našťastie zaobišla bez ujmy na živote a zdraví.

Policajti už obvinili 31-ročného Mateja P. z Bratislavy zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu, stíhať ho chcú väzobne. Pre poškodenie auta vedú trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. Mužovi hrozí väzenie na päť až 12 rokov. „Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania,“ dodala Kurucová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk