Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gymnazium_alberta_einsteina_petrzalka_map.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
20. apríla 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSimona Jurigová, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o

Stretávka pri príležitosti 60. výročia Gymnázia Alberta Einsteina

Gymnázium Alberta Einsteina je najstaršie gymnázium v Petržalke.  V roku 2017 oslavuje 60. výročie založenia školy.

Gymnázium ponúka študentom možnosť štvorročného štúdia v slovenskom jazyku a päťročné bilingválne štúdium v ruskom jazyku. Škola sa začala začala stavať v 50. rokoch a pôvodne bola pomenovaná  podľa ruského pedagóga Makarenka. Až 19. 9. 2002 bola premenovaná na Gymnázium Alberta Einsteina.

Absolventi školy, bývalí, ale aj súčasní žiaci a učitelia môžu zaspomínať na študentské časy a zúčastniť sa na stretávke. Stretávka sa bude konať v piatok 21. apríla v reštaurácii Budvar na Cintorínskej ulici. Cena vstupného je 25 eur, zahŕňa prípitok a trojchodovú večeru.

študenti
ilustračné: pixabay.com

Občianske združenie Einsteinium ponúka možnosť podporiť výročie školy pomocou finančného daru. Peniaze budú slúžiť na skvalitnenie podujatia. Okrem toho škola prijíma aj 2 % z daní, ktorými vytvorí podmienky na uspokojovanie potrieb členov občianskeho združenia v oblasti výchovy a vzdelávania, športu a v iných oblastiach spoločenského a kultúrneho života. Tieto financie by mali prispieť  formovaniu osobnosti mladých  s kladnými morálnymi a vôľovými vlastnosťami a k spoločensky vhodnému spôsobu trávenia voľného času.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X