Strom života a jeho význam

5 dielny obraz symbol stromu zivota.jpg
Foto: Dovido.sk

S motívom Strom života sa stretávame stále častejšie. V tomto uponáhľanom svete hľadáme harmóniu a pokoj, ktoré Strom života prináša. Prezradíme vám, aké posolstvo v sebe Strom života skrýva.

Strom, ktorý spája

Strom života je univerzálny symbol, nesie v sebe všetky štyri zemské elementy. Jeho história siaha až do staroveku. Má bohatú históriu a silné posolstvo. Spája rôzne kultúry a náboženstvá. V každej znamená niečo iné, ale v určitých prvkoch ich spája. Je symbolom súdržnosti a nesmrteľnosti. Prebúdza životnú silu a prináša harmóniu, pokojnú atmosféru a relax. Obraz strom života ich prenesie aj do vašej domácnosti.

Hallway.3d rendering.
Foto: Dovido.sk

Prepojenie so Stromom života

Strom je hlboko zakorenený. Silu naberá v domove. Z pevného kmeňa vychádzajú vetvičky do všetkých svetových strán. Presne tak, ako rodina, ktorá sa neustále rozrastá. Koruna smeruje do neba a čerpá silu z vesmíru. Je symbolom plodnosti a narodenia. Pevný kmeň drží korene a vetvičky pokope, aj keď rastú každá inde.

Prináša silu, ktorú môžete využiť vo svoj prospech a neúspechy pretvoriť na príležitosť. Človeka zoceľuje a posúva vpred. Človek sa rozvíja. Menia ho skúsenosti. Vetvičky sa na strome tiež stále menia. Niektoré sa odlomia, nové dorastú. Zmena v živote je nevyhnutná. Každý strom je iný. Podporuje našu individuálnosť. Každý strom je pekný a výnimočný. Presne ako my.

Stromy na jeseň strácajú listy. Aj to je kolobeh života. Niečo odchádza, aby niečo nové prišlo. Objavia sa nové púčiky, z ktorých vyrastú nové listy. Prinášajú nový život, nový začiatok. Aj človek starne a odchádza, ale vo svojich potomkoch žije ďalej.

5 dielny obraz strom s kvetinou zivota.jpg
Foto: Dovido.sk

Strom života v náboženstve

So Stromom života sa stretávame vo viacerých náboženstvách. V kresťanstve sa nachádza v Biblii v knihe Genesis v záhrade Eden. Strom života tu predstavuje lásku, lieči a prináša nesmrteľnosť. V budhizme je stromom osvietenia. Pre Keltov symbolizuje iný svet. V Islame je stromom nesmrteľnosti. V Judaizme udržuje život. 

So symbolom Stromu života sa často stretávame na obrazoch. Do našich domácností prinášajú pokoj a harmóniu. V e-shope www.dovido.sk nájdete veľa obrazov s motívom Stromu života. Vyberte si ten, ktorý na vás zapôsobil najviac. Zaveste ho do obývačky alebo do spálne a nechajte jeho energiu pôsobiť. 

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk