Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianocny les foto.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: BKIS
16. decembra 2019 Správy BratislavaPR od BratislavaDen.sk Diskusia()

Stromčeky z Vianočného lesa našli svoje domovy

BRATISLAVA 16. decembra (BratislavaDeň.sk) – Už tretí rok sa v uliciach Bratislavy uskutočnil projekt z dielne BKIS – Vianočný les. Vyrástol z 24 stromčekov, ktoré originálne vyzdobili deti zo základných a základných umeleckých škôl a ich výsledok ste mohli obdivovať na Primaciálnom námestí.

Vianočný les stvorili deti

Vianočný les na Primaciálnom námestí ozdobili detské kolektívy na Sv. Mikuláša, 6. decembra 2019. Dovedna 24 základných škôl s materskými školami a základné umelecké školy z viacerých mestských častí Bratislavy pripravili originálne a mimoriadne pútavé ozdoby.  Obdivovať ste mohli čarovné postavičky stvorené z pet fliaš, bavlnkové zvončeky, nádherne namaľované vianočné gule z polystyrénu, farebné aj ligotavé reťaze, či papierové vločky. Nádherné výtvarné diela a svet detskej fantázie poľahky vtiahli okoloidúcich na prechádzku rozprávkovým lesom, ktorý bol vďačným prostredím pre vznik množstva fotografií, nielen turistov.

V súťaži sme ocenili troch víťazov

Všetky zúčastnené školy zároveň súťažili o najkrajšie vyzdobený stromček na facebookovej stránke BKIS. Traja víťazi boli slávnostne vyhlásení a ocenení 12. decembra na Františkánskom námestí v rámci programu na Vianočnom Hlavnom trhu. Prvé miesto a vstupenky do Mestského divadla P. O. Hviezdoslava získal kolektív detí zo Základnej školy Tupolevová v Petržalke. Druhé miesto obsadila Základná škola s materskou školou Milana Rastislava Štefánika v Starom Meste a z tretieho miesta sa tešila Základná škola s materskou školou Odborárska v Novom Meste.

Misia stromčekov pokračuje – žiaria a robia radosť v nových domovoch

V nedeľu, 15. decembra, sa Vianočný les stal súčasťou Dobrého trhu na Klobučníckej ulici
A rovnako ako minulý rok,  priamo odtiaľto putovali stromčeky do svojich nových domovov. Všetky už vyzdobené stromčeky boli venované dobročinným organizáciám, domovom dôchodcov, združeniam pre ľudí bez domova, ale aj ľuďom v náročných etapách života, ktorých chceli priatelia potešiť a povzbudiť. Dnes už žiaria napríklad v Domove seniorov Archa, mamičkám a deťom v bezpečnom dome Dúha, v škole sv. Uršule, v dennom centre Domec, ktorý spravuje o.z. Vagus., ale aj v jednom z vchodov na Klobučníckej ulici, kde sa o spoločnú radosť podelili susedia.

Jeden zo stromčekov sa nachádza aj v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vinceta De Paul, kde BKIS 19. decembra chystá Vianočnú kapustnicu a prinesie živú hudbu s kapelou Kozovanka, aby tak aspoň trošku spríjemnilo ťažké a náročné dni jej stálych klientov.

Inzercia

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X