Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stu slovenska technicka univerzita maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk
19. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

STU bude mať ďalšieho hosťujúceho profesora zo zahraničia

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) bude mať ďalšieho hosťujúceho profesora zo zahraničia. Bude nim Martin Wollensak, ktorý pôsobí na Univerzite vo Wismare na Fakulte architektúry a dizajnu.

Venuje sa najmä trvalo udržateľnej architektúre. V rokoch 2010 až 2013 bol prorektorom pre vedu a výskum. Okrem akademického prostredia pôsobí profesor Wollensak úspešne aj v praxi. Je spoluzakladateľom architektonického ateliéru Institut für Gebäude + Energie + Licht Planung.

Ako informovala manažérka pre komunikáciu STU Andrea Settey Hajdúchová, na STU pôsobí teraz 12 hosťujúcich profesorov. Ide o architektov z praxe, slovenských odborníkov a vedcov zo zahraničných univerzít či vedecko-výskumných centier. „Univerzity sú otvorené ľuďom z praxe a zo zahraničia, pokiaľ prejavia záujem. Uplatňujú sa najmä vo vyšších ročníkoch. Podieľajú sa na zadaniach záverečných prác, oponujú ich, ale aj prednášajú na fakultách a vedú študentov pri výskume,“ povedal rektor STU Robert Redhammer.

Zaujímaví ľudia

Hosťujúci profesori pôsobia naprieč fakultami STU. Na Fakulte architektúry pôsobí riaditeľ Svetového inštitútu pre inžinierske a technické vzdelávanie so sídlom v austrálskom Melbourne profesor Zenon Jan Pudlowski. V Univerzitnom vedeckom parku Cambo na Materiálovotechnologickej fakulte STU v Trnave prednáša profesor Peter Joehnk. Jeho domovským pracoviskom je nemecký inštitút Hemholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf. Podieľa sa na výučbe predmetov s ťažiskom v oblasti strategického a finančného manažmentu vedy. Na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU pôsobí ako hosťujúca profesorka Michaela Musilová. Študentom prednáša o vesmírnych technológiách. Jej vedeckým smerom je astrobiológia, spolupracovala na viacerých projektoch s Európskou vesmírnou agentúrou.

Hosťujúci profesor je významný odborník, s ktorým rektor alebo dekan uzavrie so súhlasom vedeckej rady vysokej školy pracovný pomer na miesto vysokoškolského učiteľa.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X