Študenti pedagogiky by mohli praxovať v škôlkach

škôlka, deti
Foto: ilustračné, SITA

Študenti pedagogiky by mohli v rámci pilotného projektu absolvovať prax na Pedagogickej a sociálnej akadémii na Bulovej v bratislavskej Dúbravke, kde by mali vzniknúť dve triedy pre škôlkarov.

Vzdelávací projekt by mal byť financovaný z prostriedkov Európskej únie, informovala hovorkyňa BSK Iveta Tyšlerová. Projekt včera predstavil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo spolu so starostom Dúbravky Martinom Zaťovičom.

„O eurofondy môže požiadať mestská časť alebo súkromník, no my chceme projekt realizovať v spolupráci s krajom, pretože škola je na jeho pôde, o peniaze však požiadame ako mestská časť a ako mestská časť to aj budeme spravovať,“ vysvetlil starosta.

V druhej fáze projektu sa uvažuje tiež o vytvorení denného stacionára pre seniorov. Podľa starostu chcú aj takýmto spôsobom prepájať generácie škôlkarov, študentov a seniorov.

„Pre nás je prioritou urobiť to čo najskôr. Ale nie je to len v našej moci, závisí to aj od príslušných orgánov, ktoré vypisujú výzvy. Veľmi sa nám v histórií osvedčilo, že ten, kto je pripravený, dokáže veci najrýchlejšie realizovať,“ priblížil Frešo.

V rámci pravidelného župného štvrtka včera Frešo spolu s dúbravským starostom navštívil a skontroloval obnovený športový areál na SPŠ elektrotechnickej Karola Adlera v Dúbravke. Na športovisku je zrekonštruovaná telocvičňa aj antuková bežecká dráha, spolu za približne 50-tisíc eur. Kraj chce v spolupráci s mestskou časťou v revitalizácii tohto areálu pokračovať, zapojiť by sa mal súkromný partner.

„Existujú konkrétne plány, ako v spolupráci so súkromným sektorom vybudovať jedno poriadne ihrisko, ktoré bude pre verejnosť, ale aj pre študentov,“ priblížil predseda kraja. BSK uvažuje o dlhodobom prenájme súkromníkovi, ktorý by vybudoval celý športový komplex s podmienkou, že školy ho budú môcť využívať v doobedňajších hodinách zadarmo. Investíciu odhadujú na milión eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk