Študenti UK organizujú charitatívny projekt Univerzitný stromček prianí. Spĺňajú ľuďom želania

vianočné prianie
pixabay.com

Vyzbierané priania ľudí v ťažkých životných situáciách sú zavesené na siedmich stromčekoch vo vstupných priestoroch fakúlt Univerzity Komenského v Bratislave.

Od ľudí v ťažkých životných situáciách, ako napríklad dlhodobo chorých detí v nemocniciach, ľudí z krízových centier a sociálnych ubytovní či detí z detských domovov, vyzbierali viac ako 200 vianočných prianí. Ostatným študentom a zamestnancom UK následne dali možnosť tieto priania splniť. Informovala o tom hovorkyňa Univerzity Komenského v Bratislave Andrea Földváryová.

Vyzbierané priania sú vytlačené v podobe vianočných ozdôb a zavesené na siedmich stromčekoch vo vstupných priestoroch fakúlt UK. Stromčeky sú v Átriu Filozofickej fakulty UK, v budove Právnickej fakulty UK, vo vestibule Lekárskej fakulty UK, vo vestibule spoločného sídla Farmaceutickej fakulty UK a Fakulty managementu UK, na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK, na Evanjelickej bohosloveckej fakulte UK a v pavilóne matematiky na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK.

„Študenti a zamestnanci UK si môžu na stromčeku nájsť prianie, ktoré by chceli splniť, a následne sa prostredníctvom univerzitnej webovej stránky na splnenie tohto priania zaregistrovať. Po registrácii darca dostane e-mail s bližšími informáciami, ako toto prianie splniť,“ približuje iniciátorka a jedna z organizátorov charitatívneho projektu študentka UK Mária Šormanová.

Iniciatívu študentov UK víta aj rektor UK Karol Mičieta, ktorý sa rozhodol splniť hneď dve priania a podarovať auto na diaľkové ovládanie a športovú súpravu so zimnými topánkami. „S patričnou zvedavosťou, ale i nadšením som si prečítal, aké darčeky si mnohí priali – stretnúť sa a porozprávať sa, zahrať si s niekým Človeče, nehnevaj sa! či ísť s niekým na vianočné trhy. Teší ma, že naši študenti a zamestnanci sa môžu podieľať na splnení týchto krásnych ľudských prianí,“ hovorí Mičieta. Okrem nemateriálnych darčekov sú v zozname prianí ľudí v ťažkých životných situáciách napríklad hračky, oblečenie či obuv.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk