Študenti Univerzity Komenského organizujú charitatívny projekt Univerzitný stromček prianí

zimne-oblecenie-pomoc-uk-bratislava-ilustarcna-gettyimages
Stack warm knitted sweaters, scarf and hat in white and gray shades

Do projektu sa môžu zapojiť študenti, zamestnanci i absolventi UK, ale aj iní ľudia ochotní pomôcť, urobiť tak môžu do 21. decembra.

Študenti Univerzity Komenského v Bratislave (UK) už po štvrtý raz organizujú charitatívny projekt Univerzitný stromček prianí, ktorý je zameraný na pomoc deťom z detských domovov, ľuďom zo sociálnych ubytovní a krízových centier.

Ako informuje webová stránka univerzity, v tomto roku sa študentom podarilo vyzbierať približne 400 vianočných prianí, ktoré sú rozvešané na 11 stromčekoch na fakultách UK, z toho dva sú v Mlynskej doline. „Ľudia v núdzi často žiadajú zimné oblečenie, topánky, hračky, kozmetiku, pracie potreby, ale aj spoločnosť na prechádzku či čítanie knižky. Nájdu sa dokonca aj takí, čo by si želali radšej obdarovať iných alebo svoj darček darovať ďalej, aby tak vyčarovali úsmev na tvári niekomu inému,“ povedala spoluautorka projektu a absolventka Filozofickej fakulty UK Monika Firbasová.

Po minuloročnom vzore je možnosť hromadného zberu darčekov, a to v Univerzitnom kultúrnom centre v Mlynskej doline a v Informačnom centre UK na Šafárikovom námestí. Oceňujú to niektorí darcovia, ale aj zariadenia, ktoré chcú, aby si napríklad deti našli darčeky pod stromčekom,“ povedala Firbasová. Aktivitu študentov ocenil aj rektor UK Karol Mičieta. „Som hrdý na to, že naši študenti a absolventi myslia popri svojich náročných akademických povinnostiach aj na ľudí v horšej životnej situácii,“ povedal rektor.

Do projektu sa môžu zapojiť študenti, zamestnanci i absolventi UK, ale aj iní ľudia ochotní pomôcť. Urobiť tak môžu do 21. decembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk