Študenti, vedci, pedagógovia, pozor: Univerzita Komenského, STU a SAV sa tak isto pridávajú ku globálnemu klimatickému štrajku

Safarikovo namestie semafory doprava mapy.jpg

Dve vysoké školy a SAV vyzývajú všetkých študentov, pedagogických a vedeckých zamestnancov a širokú verejnosť na účasť na protestnom zhromaždení, ktoré sa začne na Šafárikovom námestí v Bratislave.

Univerzita Komenského, Slovenská technická univerzita a Slovenská akadémia vied sa pridávajú ku globálnemu klimatickému štrajku. Vyzývajú všetkých študentov, pedagogických a vedeckých zamestnancov a širokú verejnosť na účasť na protestnom zhromaždení, ktoré sa uskutoční v piatok 20. septembra 2019 o 10.00 hod. na Šafárikovom námestí v Bratislave, odkiaľ sa pochod presunie na Námestie slobody.

Globálny klimatický štrajk organizuje iniciatíva Fridays for Future, bude sa konať v tisíckach miest po celom svete. Uskutoční sa pred samitom OSN o klimatickej kríze v New Yorku 23. septembra. Zúčastní sa na nej aj slovenská delegácia na čele s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorá vystúpi s prejavom na tému klimatickej krízy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk