Študenti vymysleli a zrealizovali ekologickú školskú kaviareň, ktorá je na Slovensku jedinou svojho druhu

Kaviaren stredna skola raca.jpg
Zdroj: sosmis.sk

Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej 7 v Bratislave má vlastnú školskú kaviareň.

Vymysleli a zrealizovali ju študenti marketingu v rámci podpory finančnej gramotnosti. Ide o jediný projekt podobného druhu na Slovensku. Ich cieľom je získať nielen teoretické vedomosti o financiách a marketingu, ale aj praktické miesto, kde môžu aplikovať svoje vedomosti.

Školská kaviareň má aj ekologický rozmer. Interiér tvoria staré stoličky z gastro bazáru a zrecyklované a vynovené stoly. Súčasťou vybavenia sú aj recyklovateľné spotrebné riady. Od septembra si škola plánuje zaobstarať kompostér, kde bude spracovávať nielen kávové usadeniny, ale napríklad aj zvyšky z desiat. Kompostom chcú potom vyživovať školské kvety, aby aj takto podčiarkli zelený charakter svojej školy.

Kaviareň je určená predovšetkým študentom a učiteľom školy

Zámerom školy je získať štatút fair trade a stať sa tak prvou fair trade školou na Slovensku. Zároveň sa škola zapojila do projektu „Ja Slovensko“, kde bude kaviareň slúžiť na propagáciu firiem založených študentami. Tento projekt štartuje od septembra 2019.

Školská kaviareň je otvorená od 8.00 do 15.00 hod. a je určená pre študentov a učiteľov školy. Zároveň by sa mala stať miestom pre konanie študentských akcií, rodičovských združení či rôznych podujatí.

Vítame akýkoľvek nápad, s ktorým príde škola z vlastnej iniciatívy. Je fajn, keď oslovujú nielen nás, ale sledujú aj iné výzvy, v ktorých môžu realizovať svoje nápady. Študenti majú motiváciu, môžu sa prezentovať a potom si overovať svoje skúsenosti. Zároveň je to aj inšpirácia a lákadlo pre žiakov základných škôl pri rozhodovaní sa o strednej škole,“ povedal predseda BSK Juraj Droba. Študentov za tento nápad pochválil a poprial im veľa šťastia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk