Študenti z ActofKAA uvedú nesmrteľnú klasiku od Oscara Wilda

Oscar Wilde
ilustračné: pixabay.com

Študentské divadlo ActofKAA odohrá v piatok večer v Divadle Meteorit opäť jednu z nesmrteľných klasík Oscara Wilda Je dôležité mať Filipa. Táto cynická komédia, miestami až fraška z čias viktoriánskeho Londýna si divákov získa absurdnými, ale sympatickými postavami, vtipnými dialógmi a úplnou absenciou akejkoľvek sociálnej zodpovednosti.

Dej spočíva v zámene identít dvoch anglických gentlemanov, ktorí na svoje nie práve najčestnejšie aktivity používajú to isté krycie meno Filip.

Z toho môže vzniknúť jedine fraška,“ zhodnotila hru divadelníčka Monika Benčaťová, ktorá si zahrá excentrickú Miss Prism.

K Benčaťovej sa pridala aj jedna z najdlhšie pôsobiacich divadelníčok Lucia Kopecká. „V mojej postave Lady Bracknell sa zas odzrkadľuje vtedajšia spoločnosť. Posh society, ktorá sa tak veľmi rada počúvala, keď rozprávala, a pritom to boli iba prázdne reči. Celkovo je to vtipná kritika vtedajšej spoločnosti. Výsmech namyslených ľudí, ktorí si mysleli, že sú niečo viac,“ poznamenala.

Predstavenie odohrajú v anglickom jazyku. Lístky si záujemcovia môžu kúpiť v divadle na Čulenovej ulici pred začiatkom predstavenia.

Divadlo ActofKAA je študentské amatérske divadlo pôsobiace na Katedre anglistiky a amerikanistiky FiFUK v Bratislave. Orientuje sa na anglicky hovoriace publikum a na vytvorenie priestoru na prepojenie anglicky hovoriacich komunít. Divadlo bolo založené v roku 2011 a odvtedy sa podieľa aj na organizácii študentského festivalu s názvom Festofkaa (pôvodne KAA Festival), na ktorom môžu študenti Katedry anglistiky a amerikanistiky prezentovať svoju umeleckú tvorbu.

Divadlo ActofKAA sa zameriava hlavne na súčasné komédie. Do ich hereckého repertoáru však patria aj diela Oscara Wilda či Veselé panie windsorské od Williama Shakespeara, ktoré študenti odohrali aj v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava v Bratislave. Všetky divadelné produkcie režíruje študent učiteľstva filozofie a anglického jazyka Zdenko Tarasovič, posledný rok v spolupráci s Bohdanom Meteňkanyčom.

Viac informácií o divadle ActofKAA sú na webovej stránke actofkaa.sk alebo na oficiálnom facebooku divadla Actofkaa Student Theatre.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk