Študenti z Mlynov majú online zoznamku: Dá sa na nej reálne s niekým zoznámiť?

Online zoznamka v Mlynskej doline
Foto: gettyimages, www.facebook.com

Študenti idú s dobou a dobre vedia, že v 21. storočí nie je nič nezvyčajné, ak sa s niekým zoznámia cez sociálnu sieť. Mladí ľudia, ktorí bývajú v Mlynskej doline, majú svoju vlastnú online zoznamku. Pýtali sme sa niektorých z nich, či sa tam aj reálne zoznámili.

„Skôr ide o nadviazanie prvého kontaktu a pevne dúfame, že sa stretnete, ak to pôjde aj osobne,“  uvádza sa v úvodných pravidlách Facebookovej skupiny Zoznamka – Mlynská dolina, ktoré „vyskočia“ na každého nového člena. Registrácia do online zoznamky je zdarma – čo istotne ocenia „večne chudobní“ študenti, pretože nie je potrebné vysoliť za poplatné registratúry niekoľko desiatok eur. Skupina má spojiť mladých ľudí, ktorí bývajú v Mlynskej doline. Momentálne má online zoznamka viac ako 830 členov.

Malá anketa medzi študentmi

Rozhodli sme sa zistiť, či sú v tejto zoznamke aj reálne šance na zoznámenie sa s niekým, či už za účelom rande, alebo trávenia voľného času. Oslovili sme troch členov online zoznamky. Všetci boli študenti.

Prvý študent mal 24 rokov a študoval na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, online zoznamku objavil náhodou. „Som nový, nehľadám tu však nič vážne. Napísal som pár babám, odpísali mi dve. Prvá si ma po 2. vete blokla a druhá vyzvedala, čo študujem. Keď som jej poslal fotku, neodpísala mi viac,“  opisuje svoje zážitky.

Druhý študent mal len 19 rokov a študoval na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Hovorí, že do zoznamky prišiel z dôvodu, že nikoho v Mlynskej doline nepoznal. „Stránka je mŕtva, nič sa na nej nedeje, žiadne akcie. Raz som cez ňu bol piť v Kotolni s iným študentom, no tam to skončilo. Viac ľudí som stretol napríklad v UPC,“  tvrdí.

Treťou oslovenou bola 23-ročná študentka sociológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Podľa jej slov sa taktiež na zoznamke nedá veľmi zoznámiť: „Pridala ma sem spolubývajúca, vraj niekoho môžeme pohľadať na párty alebo len tak, keď pôjdeme von. Skapal tam však pes.“

Záver

Zo skúseností troch opýtaných študentov vyplýva, že na online zoznamke sa s nikým nezoznámili. Výnimkou je druhý študent, ktorý si raz vyšiel s niekým na posedenie. Na druhej strane je to názor len 3 členov skupiny z 800 členov, t. j. iní členovia môžu mať pozitívnejšie skúsenosti. Dali by ste šancu takejto zoznamke aj vy?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk