Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
chodník
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
7. novembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Štúdia pešieho pohybu dostáva konečne reálne kontúry

Aj v dnešnej dobe je v Petržalke množstvo budov, v okolí ktorých nebola v rámci Komplexnej bytovej výstavby riadne dobudovaná dopravná infraštruktúra a obyvatelia-chodci týchto oblastí sa každodenne stretávajú s problémom bezpečného pohybu. Dlhodobou stagnáciou vyváženého rozvoja všetkých druhov dopravy sa zhoršujú podmienky pre chodcov a pešia doprava sa odsúva do úzadia.

Kvalitu dopravného systému nemožno oddeliť od kvality verejného priestranstva a bezbariérovosti mesta. Po odstránení bariér a dobudovaní chodníkov v rámci verejných priestranstiev môžu v mestskej časti znovu ožiť funkčné pešie trasy tak, aby sa rodičia nebáli púšťať deti samé pešo do školy a na ihriská a aby ich obyvatelia plnohodnotne využívali či už na prechádzky alebo aj na cestu do práce.

Tento stav je potrebné postupne meniť. Ale bez zásadnej koncepcie a bez záväznej vízie to nie je možné. Jedným z podkladov bude odteraz aj Štúdia pešieho pohybu. Z dôvodu rozsahu sa územie Petržalky rozčlenilo na tri lokality (Háje, Dvory, Lúky).

Začiatkom roku 2016 mestská časť začala s obstarávaním a zbieraním materiálov, ktoré slúžili ako podklad a východiská samotnej štúdie pre lokalitu Háje. V mesiacoch máj až september 2016 sa uskutočnilo verejné obstarávanie, čoho výsledkom bol výber spracovateľa a podpis zmluvy. Koncom novembra 2016 zmluva nadobudla účinnosť a projektant začal na štúdii pracovať. Odovzdal ju v máji tohto roka.

Po rokovaní v odborných komisiách sa ňou zaoberalo aj miestne zastupiteľstvo, ktoré Štúdiu pešieho pohybu pre lokalitu Háje schválilo. Stala sa tak podkladom pre spracovanie realizačných projektov. Cieľom štúdie je definovať podmienky a opatrenia na zvýšenie pohodlia a bezpečnosti chodcov.

Ďalšou lokalitou, ktorú bude štúdia riešiť, sú Dvory. Podklady sa začnú spracovávať už koncom tohto roka.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X