Štúdio L+S otvorí svoje brány v pondelok, začne svoju 35. sezónu, počas ktorej prinesie dve novinky

Štúdio L+S
ilustračné: maps.google.sk

K takmer dvadsiatim titulom v repertoári divadla pribudnú v sezóne 2017/ 2018 dve novinky.

BRATISLAVA 8. septembra – Bratislavské komorné divadlo Štúdio L+S vstupuje v pondelok 11. septembra do 35. sezóny. Svojim priaznivcom v nej prinesie dve novinky.

Na tú prvú, s názvom Inak sa mám fajn, sa diváci môžu tešiť už koncom septembra. Predstavenie na motívy rovnomenného románu Martiny Sľúkovej a Terezy Oľhovej pripravujú pod vedením režiséra Doda Gombára herci Dominika Kavaschová, Zuzana Porubjaková a Daniel Žulčák.

Inscenácia o ľudských predsudkoch, o strete predstáv a reality, neúprosnosti času, ale hlavne o potrebe ľudskej blízkosti a lásky, bude mať premiéru 29. septembra, agentúru SITA o tom za divadlo informovala PR manažérka spoločnosti Forza Zuzana Čižmáriková.

Druhá novinka pribudne do repertoáru divadla na budúci rok v marci. ,,Zatiaľ môžem prezradiť, že pôjde o rodinnú záležitosť a v štádiu príprav sú momentálne aj detské náučné predpoludnia s názvom ODPADla nám hodina,“ cituje tlačová správa výkonného riaditeľa Štúdia L+S Pavla Danišoviča.

Jeseň v Štúdiu L+S sa tradične spája s Festivalom českého divadla. V poradí 24. ročník prehliadky odštartuje už tradične Divadlo Járy Cimrmana a v divadelnom foyer otvoria výstavu českého výtvarníka Jiřího Slívu.

Celkovo sa na doskách Štúdia L+S predstaví šesť českých divadelných scén s plejádou vynikajúcich hercov, ako sú napríklad Zdeněk Svěrák, Petr Štěpánek, Zlata Adamovská, Simona Stašová, Michal Dlouhý, Bolek a Vladimír Polívkovci.

Siedmu sezónu pokračuje Štúdio L+S aj v tradícii exkluzívnych piatkových večerov s názvom Music a´la cARTe. Ich hostia sa nikdy neopakujú a reprezentujú širokú škálu umeleckých žánrov.

V septembri s triom Valihora – Rózsa – Vizváry vystúpia Ivan Vereš a Ivanna Bagová. Okrem toho Michal Kubovčík s prezidentom Slovenského Červeného kríža Viliamom Dobiášom predvedú ukážku svojho záchranárskeho projektu.

Aktuálne je v programe divadla takmer 20 inscenácií. Od minulej sezóny uvádza divadlo okrem vlastných predstavení aj dva hosťujúce projekty, a to 3T-Tri tvorivé tvory a predstavenie Ekonómia dobra a zla.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom