Štúdio L+S poteší divákov aj v júli, ponúka komédie i hudbu

Štúdio L+S
ilustračné: maps.google.sk

Známe bratislavské komorné divadlo Štúdio L+S hrá aj toto leto. V júli, keď už má väčšina scén divadelné prázdniny, otvorilo svoje sídlo na Námestí 1. mája 5 všetkým priaznivcom divadla aj hudby.

Špeciálny letný program „Eska“ pokračuje po úvodnom hudobnom programe v stredu 6. júla jedným z najnovších predstavení divadla, hrou Meno. Inscenácia s podtitulom „Komédia, ktorá sa našťastie nestala vám“ pobaví situačným humorom. Publikum sa môže tešiť na hercov: Zuzanu Mauréry, Vladimíra (Adyho) Hajdu, Richarda Stankeho, Luciu Hurajovú a Kamila Mikulčíka.

Ako ďalej za divadlo informovala PR manažérka spoločnosti Forza Zuzana Čižmáriková, o týždeň, v utorok 12. júla je na programe hra Iluzionisti. V komediálnom titule o strete dvoch odlišných ľudí – mladej, energickej, mierne idealistickej začínajúcej spisovateľky a starnúceho, zatrpknutého až cynického herca – hrajú už bezmála 12 rokov Zuzana Fialová, Milan Lasica a Ady Hajdu.

Divadelný program v Štúdiu L+S vystrieda vo štvrtok 14. júla hudba. Konkrétne pôjde podľa výkonného riaditeľa divadla Pavla Danišoviča o sólový koncert slovenskej speváckej legendy Petra Nagya. „Peter nebude v Štúdiu L+S po prvý raz. Nedávno sme dokonca v priestoroch divadla vystavovali jeho obrazy. Vymysleli sme si program, kde sa stretneme ako starí známi, ja sa budem trochu pýtať a Peter odpovedať, ale hlavne spievať. Domnievam sa, že na leto je tento večer Music á la Peter Nagy ako stvorený,“ cituje tlačová správa Danišoviča.

Druhý júlový týždeň v „Eskuô uzavrie v piatok 15. júla komédia z prostredia bulvárnych novín Lož má krásne nohy. Hra mala premiéru v apríli tohto roka a diváci v nej uvidia Petra Sklára, Zuzanu Tlučkovú, Anikó Vargovú, Pavla Šimuna a Veroniku Strapkovú.

Leto v Štúdiu L+S už tradične ponúkne aj spoločný koncert Milana Lasicu a Petra Lipu. Tohto roku ich fanúšikovia uvidia 22. júla. Záver júlového programu v bude patriť Skaze Titaniku. „Herci Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík sú zárukou skvelej zábavy, o čom svedčia aj diváci, ktorí sa na toto predstavenie vracajú aj po niekoľký raz,“ dodala Zuzana Čižmáriková. Príbeh Titaniku o ľudskej márnivosti je na programe 23. júla.

Všetky programy sa v Štúdiu L+S začínajú o 19. hodine a viac informácií o nich možno nájsť na webstránke divadla. V auguste má divadlo prázdniny a hrať opäť začne v septembri.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk