Študovať budete môcť už aj realitné právo, toto zameranie otvorí Paneurópska vysoká škola

Paneurópska vysoká škola
ilustračné: maps.google.sk

Paneurópska vysoká škola tvrdí, že je to historicky prvýkrát, čo sa na Slovensku na základe duálneho systému vzdelávania prepojí realitný trh s akademickou obcou.

BRATISLAVA 4. júna – Paneurópska vysoká škola otvorí na fakulte práva nové študijné zameranie Realitné právo. Určené bude pre študentov bakalárskeho aj magisterského stupňa štúdia. Informovala o tom hovorkyňa Paneurópskej vysokej školy Jana Gemeranová s tým, že nové študijné zameranie otvoria na základe memoranda o spolupráci, ktoré podpísala Paneurópska vysoká škola s Národnou asociáciou realitných kancelárií Slovenska.

Gemeranová uviedla, že je to historicky prvýkrát, čo sa na Slovensku na základe duálneho systému vzdelávania prepojí realitný trh s akademickou obcou. „Predmety budú vyučovať skúsení pedagógovia napojení na prax realitného trhu aj externí lektori: realitní profesionáli, developeri, bankári, finančníci, členovia dražobných spoločností, architekti a dizajnéri,“ uviedla Gemeranová s tým, že realitný trh na Slovensku je mladou, atraktívnou a perspektívnou oblasťou uplatnenia absolventov vysokých škôl. Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska podpísala memorandum vzhľadom na absenciu prípravy vysokoškolských študentov pre tento trh.

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska ako odborný garant dá študentom príležitosť absolvovať prax v jednej z jej členských realitných kancelárií. Študenti tak získajú informácie od náboru nehnuteľnosti po celú škálu procesov prebiehajúcich vo vnútri realitnej kancelárie. Študenti tiež budú mať možnosť spolupráce s vybranou advokátskou kanceláriou pôsobiacou na trhu realít.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk