Študovať právo na Univerzite Komenského v Bratislave sa dá aj v angličtine

Šafárikovo námestie, Univerzita Komenského
Foto: ilustračné, SITA

Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave (PraF UK) otvorila nový magisterský program právo v anglickom jazyku. Zameriava sa na právo Európskej únie a medzinárodne právo. Slovenským, ale i zahraničným študentom sa tak otvára šanca študovať právo v angličtine, pričom nemusia cestovať do zahraničia. Záujemcovia majú možnosť podať si prihlášku na akademický rok 2018/2019 až do konca augusta.

Študijný program právo v anglickom jazyku ponúka široké spektrum predmetov, ktoré si študenti môžu vybrať v súlade s programovou štruktúrou a zamerať sa v rámci štúdia na právo medzinárodného obchodu alebo na právo medzinárodných organizácií. Študenti získajú praktické zručnosti prostredníctvom klinického vzdelávania. Taktiež sa môžu zapojiť do medzinárodných simulovaných súdnych sporov alebo stáží.

„Program je určený študentom, ktorí získali bakalársky titul v odbore právo alebo v zahraničí v odbore, ktorý možno považovať za ekvivalentný s odborom právo,“ približuje dekan PraF UK Eduard Burda. Absolvent získa magisterský titul v odbore právo, ktorý ho bude oprávňovať na členstvo v príslušných profesijných stavovských komorách a na výkon klasických právnických povolaní.

AKREDITOVANÝ ŠTUDIJNÝ PROGRAM

Magisterský program právo v anglickom jazyku je akreditovaný dvojročný študijný program, ktorý nadväzuje na výsledky úspešného projektu PraF UK Law of European Integration and Globalization (LEIG). Projekt LEIG bol podporený Európskym sociálnym fondom, prebiehal v anglickom jazyku a sledoval inováciu právnického vzdelávania na PraF UK. Jeho výsledkom bolo viacero anglicky vyučovaných predmetov zameraných na právo Európskej únie a medzinárodné právo, ktoré následne umožnili prípravu nového magisterského študijného programu v anglickom jazyku. Program po prvýkrát otvorili v minulom roku.

Prihlášky na akademický rok 2018/2019 je možné podať do 31. augusta 2018.

OpenSource víkend na „Matfyze“
Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK. Foto: Ján Šutý © BratislavaDen.sk

Štúdium v anglickom jazyku pritom nie je na UK novinkou. V roku 2015 Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK v spolupráci s Univerzitou vo Viedni otvorili spoločný študijný program Physics of the Earth.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk