Stupava Winter Trophy 2016 cez víkend odštartuje tohtoročnú cyklosezónu

Stupava Winter Trophy

Bratislavský samosprávny kraj podporuje množstvo športových aktivít a podujatí. Jedným z nich je aj víkendové podujatie pre nadšencov maratónskeho behu a horskej cyklistiky Stupava Winter Trophy MTB & RUN 2016, ktoré odštartuje už túto sobotu o 11. hodine v Stupave.

Ôsmy ročník 1. Zimného MTB maratónu na Slovensku sa bude konať 16. – 17. januára 2016 pod názvom Stupava Winter Trophy MTB & RUN 2016 v Stupave. Tento rok na novom mieste, ktorým je Park Hotel Intenzíva. Okrem zmeny miesta prináša daný ročník zaujímavú novinku na trati MTB 25 km, je ňou kategória FATBIKE. Pretekať sa bude aj v kategóriách RUN 25 km, RUN 10 km a v kombinácii MTB 25 km a RUN 10 km.

Dvadsaťpäťkilometrové preteky na horských bicykloch s prevýšením 500 metrov odštartujú v sobotu o 11. hodine v Stupave pri Park Hoteli Intenzíva a pokračovať budú v smere Borinka – Malý Slavín – Biely kríž a späť do Stupavy, kde na cyklistov bude čakať vykurovaný veľkokapacitný stan s občerstvením. Sobota bude na Stupava Winter Trophy MTB & RUN 2016 patriť aj bežcom, 25-kilometrová trasa je rovnaká, ale štartovať sa bude o 11.30 hod.

Nedeľa sa ponesie v znamení 10-kilometrovej bežeckej trasy so štartom o 11. hodine, na ktorej budú bežci zdolávať 170-metrové prevýšenie.

Program sk stupava winter trophy 2016.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk