Štvrtá premiéra sezóny TICHO a spol. patrí opäť tancu

Solo pre 3 vysavace titulka.jpg

Po siedmich rokoch sa opäť vracia na scénu súčasného pohybového sveta zoskupenie pod vedením Renaty Ptačin (Bubniakovej) – BUBLA company. V spolupráci s občianskym združením Reserva prináša pohybovo – vizuálne predstavenie Sólo pre 3 vysávače, ktoré v premiére uvedú 21. októbra o 19.00 hod. v TICHO a spol.

Inscenácia je sólom ženy, ktorú sprevádza Nikto v bizarných obrazoch a sa pasuje s každodennými starosťami a radosťami v domácnosti. Základná príbehová línia je premena ženy v matku. Hľadá a nachádza otázky na to, akými extrémnymi zmenami prechádza žena, keď sa prvýkrát stáva matkou po psychickej i fyzickej stránke. Ako to ovplyvňuje jej vzťahy, čo všetko to prináša, čo berie a ako sa s tým vyrovnáva. Predstavenie sa pohráva s dynamickým výtvarným vizuálom na hrane sveta fantázie v kontraste so všednosťou.

Na začiatku bola u mňa silná potreba tvoriť, a to vďaka dlhšej odmlke kvôli materstvu. Som mamou 3 detí a to je moja denno-denná náplň. To prežívam a riešim a nie je to vymyslené. Tvorba bola na jednej strane určitou vytúženou zmenou po stereotype, ale na druhej strane tie deti sú stále tu a aj keď pracujem, musím zostať v pozícii mamy. V konečnom dôsledku sa teda absolútne nič nezmenilo. Buď som doma so svojimi deťmi a vtedy myslím na divadlo a v divadle si užívam tvorbu, ale súčasne myslím na svoje deti doma. Ešte si uvedomujem jednu veľkú zmenu. Vtedy na začiatku som bola sama a teraz mám okolo seba môj ZRPD tím (združenie rodičov a priateľov divadla). S nimi som moju predstavu hravo zvládla zrealizovať,” hovorí o procese tvorby hlavná predstaviteľka a autorka konceptu, Renata Ptačin.

Na javisku budú môcť diváci vidieť Renátu Ptačin a Daniela Račeka, ktorí stoja aj za choreografickou stránkou inscenácie. Hudbu vytvoril Peter Groll, dramaturgicky projekt zastrešil Peter Galdík. O výtvarnú stránku inscenácie sa postarali Martin Kotúček, ktorý stojí za scénou a kostýmami, Dorota Cigánková – realizátorka kostýmov a Michaela Pavelková – autorka svetelného dizajnu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk