Štýlový swingový orchester Fats Jazz Band vyráža na turné. Zahrá aj v Bratislave

Fats Jazz band
Jana Dekánková

Všade, kam Fats Jazz Band zavíta, rozdáva pozitivizmus zakódovaný v jazzovej hudbe 30. a 40. rokov minulého storočia. V štýlových oblekoch, s brilantínou vo vlasoch a originálnymi starými hudobnými nástrojmi prinášajú títo hudobníci neopakovateľný zvuk zlatej éry Ameriky.

Fats Jazz Band je prvotriedny deväťčlenný swingový orchester, ktorý oživuje tradíciu jazzu a swingu 30. a 40. rokov minulého storočia. Založil ho Ladislav Fančovič, jeden z najlepších súčasných slovenských klaviristov. Orchester hrá pôvodnú swingovú hudbu, ktorá vás prenesie do iného sveta, rozprúdi vo vás krv a vráti vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.

Koncertovať začnú 21. októbra v Prešove, potom sa presunú do Šiah, kde zahrajú 22. októbra. O deň neskôr to roztočia v Dolnom Kubíne. Po krátkej prestávke sa 13. novembra zastavia v Piešťanoch a 14. novembra zahrajú v Bratislave, v Tržnici na Trnavskom mýte. Orchester bude pokračovať 15. novembra v levickej synagóge. 24. novembra sa opäť vráti do Bratislavy, tentoraz do Domu kultúry Ružinov. Posledný koncert bude mať 5. decembra v Novom Meste nad Váhom. Vstupné je 8 eur, študenti a dôchodcovia majú vstupné 6 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk