Súčasná aj bývalá brankárska jednotka Slovana sa zhodli, kvalita je na strane "belasých"

FUTBAL slovan bratislava

Futbalisti slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava v utorok nabrali smer Nikšič, kde ich čaká náročný súboj 1. predkola Ligy majstrov 2019/2020.

S miestnou Sutjeskou na Tehelnom poli iba remizovali 1:1, a tak majú v stredajšej odvete čo naprávať. Štatisticky sa im však v predkolách európskej pohárovej súťaže číslo jeden vonku príliš nedarí. Od pamätnej prehry na pôde cyperského tímu Anorthosis Famagusta v roku 1999 odohrali v rámci predkôl LM na ihriskách súperov 9 zápasov, len raz vyhrali (1-3-5) a až v piatich prípadoch neskórovali.

Vypadnutie Slovana už v 1. predkole by bolo veľkým prekvapením, ktoré hráči z metropoly Slovenska nechcú dopustiť. „Stále som presvedčený, že kvalita je na našej strane. Netreba o nej však hovoriť, potrebujeme ju ukázať na ihrisku. Postup máme vo svojich rukách a urobíme maximum, aby sme dosiahli úspešný výsledok,“ povedal v rozhovore pre klubový web Slovana 22-ročný brankár Dominik Greif.

Mohovo zlyhanie

V prvom meraní síl doplatil tím okolo kapitána Vasila Božikova na nevyužité šance. Moha zlyhal v prvej minúte, Rataove zakončenie vykopol stopér Nemanja Nedič z bránkovej čiary a po zmene strán niekoľkokrát pálili nepresne Andraž Šporar či Marin Ljubičič.

Slovenský brankár Dominik Greif, o ktorého sa prednedávnom zaujímal portugalský klub FC Porto, sa na Tehelnom poli zaskvel dvoma dobrými zákrokmi, ale v piatej minúte nadstaveného času sa márne načahoval po exportnej strele Damira Kojaševiča. Pre Sutjesku Nikšič to bol vôbec prvý gól v pohárovej Európe po viac než 470-minútovom čakaní. V ročníku 2018/2019 v 1. predkole Ligy majstrov podľahla v dvojzápase kazašskému FC Astana súhrnným skóre 0:3 a následne v 2. predkole Európskej ligy aj arménskemu Alaškertu Jerevan (0:1 doma, 0:0 vonku).

Súťažné pohárové stretnutie

„Belasí“ sa v súťažnom pohárovom stretnutí v Čiernej Hore predstavia prvýkrát. Čaká ich búrlivé prostredie, ktorú umocnia aj dva autobusy plné fanúšikov hostí. Jedna z klubových legiend Slovana Alexander Vencel st. rešpektuje súpera, ale v 2. predkole Ligy majstrov vidí hráčov slovenského tímu.

Vôbec nie som nervózny z toho, že by sme z tohto dvojzápasu nemali postúpiť. Musíme dať do zápasu srdiečko, ísť s pokorou a dať toľko gólov, koľko bude treba na postup. Verím, že kvalita, ktorú máme, sa v konečnom dôsledku ukáže,“ povedal víťaz PVP z roku 1969 pre klubový web slovenského majstra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.