Súčasná situácia láka obyvateľov do prírody, Mestské lesy Bratislava preto vyzývajú k ohľaduplnosti

Cyklisti zranenia konflikty mestske lesy.jpg
Foto: Mestské lesy v Bratislave

Mestské lesy spozorovali zvýšenú frekvenciu zásahov sanitiek v lesoparku, vyzývajú k ohľaduplnosti.

Tento rok evidujú Mestské lesy Bratislava nárast návštevníkov, peších aj cyklistov. Žiaľ, nájdu sa aj takí, ktorí jazdu na bicykli neprispôsobia a ako uvádzajú lesy, jazdia dole asfaltkami neprimerane rýchlo, čo spôsobuje nielen konflikty naprieč rôznymi skupinami (peší vs cyklisti), ale aj vážne zranenia.

Nemáme ešte presné štatistiky, ale podľa pozorovaní našich pracovníkov v teréne jazdí záchranka do lesoparku takmer každý deň,“ informovali Mestské lesy Bratislava na svojej fanúšikovskej stránke na facebooku.

Dôležitá ohľaduplnosť

Veľmi častou príčinou je neprimeraná rýchlosť cyklistov jazdiacich po cestičkách. Pri takomto teréne je nutné počítať s tým, že za zákrutou sa môže nachádzať auto údržby, psíčkari, seniori či mamičky s deťmi. Môže tiež dôjsť ku šmyku. Mestské lesy evidujú dokonca smrteľné nehody cyklistov či peších po strete s cyklistom.

Dôležité je byť k sebe ohľaduplní a Mestské lesy Bratislava prinášajú preto niekoľko odporúčaní pre návštevníkov. Psíčkari by mali zamedziť voľnému pohybu svojich miláčikov a musia ich mať pod kontrolou a na vôdzke. „Toto je zvlášť dôležité v najviac navštevovaných zónach na Železnej studničke, Kamzíku a pri Horárni Krasňany,“ dopĺňajú lesy.

Odporúčania Mestských lesov

Peší turisti by mali nechať vždy aspoň polovicu chodníka voľnú a to aj keď ide o väčšiu skupinu. Lesy zároveň odporúčajú chodiť vľavo.

Cyklisti by mali obchádzať peších pomaly a s odstupom. Po trasách pre peších nejazdiť na bicykli vôbec, prípadne zosadnúť z bicykla a prejsť ich pešo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk