Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stará tržnica
SITA
7. júla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Súčasťou 7. Európskeho summitu regiónov a miest budú výstavy i diskusie v Starej tržnici

Interaktívne výstavy, diskusie i koncerty budú súčasťou kultúrno-spoločenského programu v Starej tržnici, ktorý mesto pripravilo v rámci 7. Európskeho summitu regiónov a miest. Program s názvom Pohyb.Inovácie.Spojenia bude trvať do piatka 8. júla do 22. hodiny. Európsky summit regiónov a miest bude v Bratislave od piatka 8. júla do soboty 9. júla.

V Starej tržnici môžu návštevníci vidieť vystavený model prvej slovenskej družice, víziu dopravy 21. storočia i kuriozity zo zbierok bratislavského Múzea dopravy. Prezentovať budú aj riešenia zaobchádzania s odpadom a priblížia aj 130-ročnú históriu zásobovania Bratislavy pitnou vodou. Programom chcú ľuďom predstaviť dopravné inovácie aj vesmírne technológie.

V piatok 8. júla o 18. hodine bude diskusia s názvom Od inovatívnych riešení k inteligentným mestám. Vo štvrtok 7. júla bude hudobno-tanečný program žiakov bratislavských základných umeleckých škôl s názvom Pocta majstrom s podtitulom Mladí Európe.

Ako začiatkom júna povedala riaditeľka Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Barbora Lukáčová, hlavnými témami summitu budú budúcnosť kohéznej politiky, kritický pohľad na systém čerpania fondov aj audity. „Druhá téma sa venuje doprave a tretia téma sa týka inovácií a digitálnej agendy,“ doplnila.

V predvečer summitu, vo štvrtok 7. júla, naplánovali organizátori otvárací koncert na hrade Devín, na ktorom sa predstavia slovenskí hudobníci v sprievode symfonického orchestra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X