Sučku zavreli do kufra a hodili ho kontajnera na plast

Sucka sloboda zvierat fb.jpg

Je smutné, akým spôsobom sa ľudia zbavujú svojich štvornohých spoločníkov. Pred pár dňami došlo k otrasnému nálezu na Gregorovej ulici v Ružinove.

V sobotu doobeda dostala Sloboda zvierat hlásenie od pani z Ružinova, ktorá išla vysypať odpadky a z kontajnera na plast začula čudné zvuky. „Zbadala v ňom kufor, v ktorom sa podľa pohybu a zvukov zjavne nachádzal nejaký živý tvor,“ uviedla na sociálnej sieti nezisková organizácia pre ochranu zvierat Sloboda zvierat.

Keď zástupcovia Slobody zvierat dorazili na miesto, už tak zasahovala mestská polícia: „Vyrazili sme na miesto, kde už bola polícia a z kufra vyslobodila živého psíka. Ide o bielu sučku, menšieho vzrastu, zrejme gravidnú.“

Kufor_sloboda_zvierat_fb.jpg
https://www.facebook.com/SlobodaZvierat.sk/posts/10155508273197042

„Sučka sa veľmi vystrašená schovala pod kontajner. Náš vyjazdár ju vylákal a odviezol do útulku. Teraz oddychuje vo vnútornom koterci. Je dehydrovaná a vystresovaná. Neskôr bude vyšetrená našou veterinárkou,“ dodala Sloboda zvierat.

Sučka bola v kufri zavretá možno aj niekoľko hodín, pričom sa snažila z kufra dostať. Zranila si pritom labky aj papuľku. Sučka je v súčasnosti v karanténe, potom bude ponúknutá na adopciu.
Sloboda zvierat žiada verejnosť o pomoc. Ak ste videli v okolí Gregorovej ulice osobu s kufrom na obrázku, informujte ju na linkaprotikrutosti@gmail.com.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk