Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lbg arena.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
LBG arena
28. apríla 2017 Správy Bratislava od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Súd rozhodol, výstavba multišportovej LBG arény v Rači sa výrazne posunula dopredu

Po viac ako dvojročnom zdržaní sa výstavba športového komplexu LBG aréna, za ktorou stojí slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský, dočkala rozhodujúceho stanoviska.

V stredu 26. apríla dostala mestská časť Rača rozhodnutie Okresného úradu Bratislava, odbor výstavby a bytovej politiky, ktorý potvrdil rozhodnutie o umiestnení stavby LBG arény, voči ktorému sa ešte v minulom roku odvolali štyria účastníci konania. Okresný úrad Bratislava podrobne a v celom rozsahu preskúmal odvolaním napadnuté územné rozhodnutie, dôvody uvádzané v podaných odvolaniach a rovnako preskúmal postup račianskeho stavebného úradu.

Okresný úrad Bratislava nakoniec dospel k názoru, že stavebný úrad v Rači postupoval v súlade so zákonom a námietky uplatnené odvolateľmi považuje Okresný úrad za neodôvodnené a neopodstatnené. Voči rozhodnutiu Okresného úradu sa nemožno odvolať.

Po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia o umiestnení stavby LBG aréna bude pravdepodobne nasledovať žiadosť o stavebné povolenie. „Po veľmi dlhej dobe sa veci okolo LBG arény začínajú opäť hýbať. Spätná väzba od našich občanov je jasná, drvivá väčšina Račanov – dospelých aj detí – sa na LBG arénu teší,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský a zároveň dodal, že stavebník sa zaviazal zachovať BMX dráhu v jej plnom rozsahu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X