Súd v Pezinku rozhodol, či pôjde influencerka Zuzana Plačková za mreže

Zuzana Plačková
Foto: Instagram

Influencerka je s manželom Reném Strauszom obvinená z obchodovania s drogami.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodoval vo štvrtok 30. septembra o vzatí do väzby šiestich osôb.

Sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Neexistencia dôkazov

Štyroch obvinených, medzi ktorými bola aj Zuzana Plačková s manželom, súd prepustil na slobodu. Sudca uviedol ako dôvod neexistenciu dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie.

„Súčasne nebolo vyhovené návrhu prokurátora na ustálenie existencie dôvodov kolúznej väzby v prípade šiestich osôb. Tieto boli vzaté do preventívnej väzby najmä s prihliadnutím na podozrenie na dlhšiu dobu páchania trestnej činnosti z ich strany,“ doplnila hovorkyňa súdu v Pezinku Katarína Kudjaková.

Rozhodnutie súdu je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť voči nevzatiu do väzby dvoch osôb. O sťažnosti rozhodne Najvyšší súd SR vo štvrtok 7. októbra.

Spojka do lepšej spoločnosti

V rámci akcie Chikara polícia obvinila v pondelok 27. septembra 15 osôb. Počas domových prehliadok v Trnavskom, Bratislavskom a Trenčianskom kraji objavila polícia množstvo pervitínu, s ktorými obvinení obchodovali. Predávali aj kokaín.

Manželia svoju vinu popreli. Polícia ich obvinila, že od roku 2017 skupovali kokaín od dílera a predávali ho ďalej. Jeden z obvinených povedal, že René Strausz bol údajne „spojka do lepšej spoločnosti.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk