Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestodržiteľský palác, Hlavné námestie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
24. februára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Súdna rada vlastní časť Miestodržiteľského paláca v Bratislave, bude v ňom sídliť

Súdna rada SR už má priestory pre svoje sídlo. Tak ako prisľúbil premiér Robert Fico ešte minulý rok v januári, Súdna rada SR bude sídliť v historickej budove Miestodržiteľského paláca v Bratislave na Hlavnom námestí.

Budova je v správe Úradu vlády SR a podľa zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv, dve pätiny dohodnutého priestoru získala bezodplatne rada. Ako informovali z Kancelárie Súdnej rady SR, do vlastných priestorov sa „budú sťahovať priebežne, postupne a čo najskôr“. V súčasnosti sídli rada v prenajatých priestoroch v jednej budove spolu s ministerstvom spravodlivosti a Najvyšším súdom SR.

Súdna rada nechcela priestory paláca do prenájmu, chceli pre ňu zabezpečiť trvalé sídlo. Úrad vlády preto časť paláca vyhlásil za prebytočnú a ponúkol ju v Registri prebytočného nehnuteľného majetku Ministerstva financií SR. Palác je zrekonštruovaná baroková stavba, v ktorej v druhej polovici 18. storočia sídlila Miestodržiteľská rada. V súčasnosti sa podľa internetovej stránky využíva na reprezentačné účely, poskytuje rokovacie a ubytovanie priestory a aj stravovanie.

Premiér Fico sa minulý rok vyjadril, že je zástancom troch druhov moci – zákonodarnej, výkonnej a súdnej. Pokiaľ zákonodarná a výkonná moc majú reprezentatívne budovy v podobe Úradu vlády SR a budovy Národnej rady SR, je čas otvorene hovoriť o tom, že aj súdna moc si zaslúži priestory reprezentatívneho charakteru. Okrem Súdnej rady SR spomínal, že je potrebné riešiť priestorovú situáciu Najvyššieho súdu SR a neskôr aj Generálnej prokuratúry. Na margo Miestodržiteľského paláca pred takmer rokom uviedol, že ide o peknú, zmodernizovanú, minimálne využívanú reprezentatívnu budovu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X