Súťaž na nového dodávateľa verejného osvetlenia zrušili

Verejné osvetlenie, Rázusovo nábrežie, Most SNP
ilustračné: SITA

S novým prevádzkovateľom chcelo mesto uzavrieť zmluvu na dvadsať rokov. Dôvodom zrušenia je, že podľa mesta nastalo pochybenie, ktoré môže mať za následok spochybnenie celej súťaže. Podľa primátora Iva Nesrovnala to však nebolo zo strany mesta. Magistrát chce vyhlásiť novú súťaž.

Až do výberu nového dodávateľa prevádzkuje verejné osvetlenie v meste spoločnosť Siemens. O zrušenie sútaže primátora už viackrát žiadali poslanci, podľa nich je súťaž netransparentná.

O verejné osvetlenie sa dlhé roky v Bratislave stará spoločnosť Siemens. Pôvodná, viac ako 30-krát dodatkovaná zmluva s touto spoločnosťou uplynula koncom roka 2016. Verejné obstarávanie na prevádzkovateľa verejného osvetlenia bolo vyhlásené v máji 2017 a celý proces prebiehal transparentne a striktne podľa zákona o verejnom obstarávaní, uvádza mesto.

„V priebehu súťaže však, bohužiaľ, došlo k závažnému porušeniu pravidiel. A chcem vám povedať, že toto porušenie pravidiel nebolo na strane hlavného mesta. Táto závažná chyba mohla spochybniť celú súťaž ako takú a to nechceme. Preto sme sa rozhodli súťaž zrušiť a do vestníka verejného obstarávania sme včera odoslali oznámenie o zrušení verejného obstarávania na verejné osvetlenie,“ povedal primátor.

Každý úkon vo verejnom obstarávaní, vrátane zrušenia súťaže, má svoj zákonný proces. Hlavné mesto počká na ukončenie tohto zákonného procesu a urobí kroky, aby mesto v obstarávaní osvetlenia v Bratislave pokračovalo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk