Súťaž na predaj budovy polikliniky na Tehelnej sa pre nízky počet záujemcov predlžuje

Tehelna poliklinika predaj.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Budova vyžaduje významné investície do rekonštrukcie, len na urgentné sanácie je potrebný približne milión eur.

Spoločnosť MH Manažment (MH TH) rozhodla o predĺžení lehoty na predkladanie ponúk v súťaži Predaj budovy polikliniky na Tehelnej ulici s príslušenstvom a pozemkami.

Ako informuje manažérka marketingu a komunikácie MH TH Andrea Devánová, k posunu lehoty z 20. septembra na 22. novembra pristúpilo predstavenstvo spoločnosti z dôvodu nízkeho počtu záujemcov.

Budova polikliniky vyžaduje významné investície do rekonštrukcie, len na urgentné sanácie je potrebná investícia vo výške približne jeden milión eur,“ uviedla.

Predávaná budova

Predávaná budova sa nachádza v blízkosti Trnavského mýta. „Ide o zariadenie so stabilnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti, ktoré ponúka aj ďalšie doplnkové služby,“ priblížila s tým, že na nového majiteľa prejdú práva a povinnosti z existujúcich nájomných zmlúv.

Spoločnosť Poliklinika Tehelná nie je prevádzkovateľom zdravotníckej starostlivosti, ale len prenajímateľom priestorov pre zdravotnícke zariadenia. „Momentálna obsadenosť priestorov je približne 60-percentná,“ dodala.

Predĺženie lehoty

Veríme, že predĺženie lehoty na predkladanie ponúk umožní prejaviť záujem aj ďalším subjektom. Zároveň sa primerane predĺžia aj ostatné súvisiace lehoty v súťaži,“ poznamenala Devánová.

Záujemcovia majú k dispozícii všetky potrebné podklady aj možnosť obhliadky budovy a jednotlivých priestorov.

Spoločnosť MH Manažment, ktorá je nástupníckou organizáciou po zaniknutom Fonde národného majetku SR, realizuje odpredaj budovy Polikliniky Tehelná aj s príslušnými pozemkami v súlade so stratégiou ukončovania svojej činnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk