Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vizualizácia víťazného návrhu – ateliér Sadovsky & Architects
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vizualizácia víťazného návrhu – ateliér Sadovsky & Architects. Foto: www.yit.sk

Súťaž na premenu areálu na Mlynských nivách pozná víťaza

Výsledkom súťaže bude premena bývalého brownfieldu na plnohodnotnú mestskú štvrť.

Víťazom architektonicko-urbanistickej súťaže na konverziu bývalej panelárne a priľahlého priemyselného areálu na Mlynských nivách sa stal ateliér Sadovsky & Architects. Ako ďalej informovala spoločnosť YIT Slovakia a.s., na víťazovi sa odborná porota zhodla jednohlasne.

Súťaž, ktorej výsledkom bude premena bývalého brownfieldu na plnohodnotnú mestskú štvrť, sa zúčastnilo 11 ateliérov zo Slovenska a Českej republiky.

O víťazovi rozhodla sedemčlenná odborná porota zložená z odborníkov z oblasti architektúry a urbanizmu vrátane zástupcov Metropolitného inštitútu Bratislavy, mestskej časti Ružinov, odborníkov v oblasti architektúry a urbanizmu, ako aj zástupcov investora.

Revitalizácia brownfieldov

V uplynulých rokoch sme sústredili veľa našej energie na revitalizáciu brownfieldov. Viaceré už máme úspešne za sebou a vďaka tomu vieme, čo tento prístup znamená. Prísť do územia, ktoré má za sebou vlastnú históriu a najmä má živé okolie, si vyžaduje veľkú zodpovednosť,“ uviedol pri vyhlásení výsledkov generálny riaditeľ YIT Slovakia Milan Murcko.

Minulý rok spoločnosť dokončila projekt STEIN2 a onedlho začne výstavba prvej rezidenčnej etapy projektu ZWIRN v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne.

Environmentálny aspekt

Zámerom súťaže bolo nájsť najvhodnejší urbanistický koncept riešenia konverzie spojenej s celkovou revitalizáciou územia bývalej panelárne a priľahlého priemyselného areálu na Mlynských nivách vrátane jeho architektonického stvárnenia.

Hlavným cieľom je premena tohto typického brownfieldu na modernú mestskú štvrť, dôležitou požiadavkou v súťaži bol environmentálny aspekt.

Návrh ateliéru Sadovsky & Architects predstavil najlepší environmentálny koncept podporujúci revitalizáciu tohto zanedbaného územia,“ uviedol expert poroty v oblasti verejných priestorov, sociológie, krajinnej architektúry a trvalej udržateľnosti Lorant Krajcsovics.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X