Súťaž Najkrajšia predzáhradka Petržalky je tu opäť, nezabudnite prihlásiť tú vašu

Predzahradka sutaz ocenenie petrzalka.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

S finančnou podporou mestskej časti pribudlo v katastri Petržalky od roku 2018 viac ako 50 predzáhradiek.

Petržalka spustila druhý ročník súťaže Najkrajšia predzáhradka Petržalky. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, zapojiť do súťaže sa môžu aj komunitné záhrady.

Víťazov určí verejnosť hlasovaním prostredníctvom facebookovej stránky Petržalky. Predzáhradke, ktorá získa najviac hlasov, mestská časť venuje vecné ceny v celkovej hodnote 100 eur. Druhé miesto si vyslúži ceny za 75 eur a tretie za 50 eur.

Medzi cenami budú poukážky na nákup v obchodoch so záhradníckymi potrebami, ale aj odborné knihy o záhradkárčení či materiál potrebný na starostlivosť o záhradu.

Vďaka aktívnym obyvateľom

S finančnou podporou mestskej časti pribudlo v katastri Petržalky od roku 2018 viac ako 50 predzáhradiek.

Veľa ďalších vzniklo vďaka aktívnym obyvateľom, ktorí sa týmto spôsobom rozhodli skrášliť svoje okolie a budovať tak susedskú komunitu,“ skonštatovala Halašková s tým, že pozitívnym príkladom je aj trend komunitných záhrad.

V porovnaní s minulým rokom nám pribudlo viac ako 12 nových predzáhradiek. Aj týmto spôsobom chceme motivovať Petržalčanov, aby v tejto činnosti pokračovali, či už s podporou mestskej časti alebo svojpomocne,“ dodal vedúci referátu zelene miestneho úradu Adrián Ševeček.

Nominovanie predzáhradky

Nominovaným ako aj nominujúcim môže byť len dospelá osoba s trvalým alebo prechodným pobytom v Petržalke, ktorá sa stará o predzáhradku alebo býva v bytovom dome s prihlásenou predzáhradkou.

Nominovať predzáhradky a komunitné záhrady je možné vyplnením online formulára na webe samosprávy, ktorý treba poslať spolu s fotografiami predzáhradok do 31. mája.

Nominované predzáhradky spĺňajúce pravidlá budú počas júna hodnotiť členovia výberovej komisie z radov odborníkov z oddelenia životného prostredia, územného rozvoja a dopravy miestneho úradu, petržalských poslancov a členov komisie životného prostredia a verejného poriadku,“ uzavrela Halašková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk