Súťaž Vráťme knihy do škôl je tu opäť. Zapojiť sa môže každý mladý čitateľ

Vratme knihy do skol 2016.jpg

Obľúbená súťaž Vráťme knihy do škôl, ktorej ​spoluorganizátorom je aj Bratislavský samosprávny kraj, ​otvorila svoj piaty ročník. Od 15. februára do 15. apríla 2016 sa do nej môžu zapojiť mladí čitatelia z materských, základných a stredných škôl. Pre výhercov súťaže sú aj tento rok pripravené zaujímavé ceny.

Projekt odštartoval svoj piaty ročník vo februári a spoločne ho organizujú Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk a ​vydavateľstvá IKAR a Raabe. Jeho cieľom je podporiť čítanie u detí a mládeže a vytvárať pozitívny vzťah ku knihám.

Do súťaže sa môžu mladí čitatelia zapojiť od 15. februára do 15. apríla 2016 prostredníctvom webovej stránky www.vratmeknihydoskol.sk. Podmienkou je zaslať krátky text o prečítanej knihe, objasniť dôvody, kvôli čomu si zvolili knihu a popísať, čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe vychovávateľom prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, alebo obrázok.

Víťazi súťaže Vráťme knihy do škôl budú v jednotlivých kategóriách známi 21. apríla 2016 a pripravených je pre nich viac ako 60 cien. Žiaci a študenti súťažia o elektronické čítačky, balíčky kníh, ale aj o výlet do Bruselu. Najaktívnejšia škola získa notebook a ďalšie školy v poradí odborné publikácie od vydavateľstva Raabe. Ocenení budú aj Knižní anjeli, ​teda súťažiacimi navrhnuté osobnosti, ktoré vedú mládež k literatúre. Môžu to byť knihovníci, učitelia slovenčiny, ale aj vychovávateľky.

Podrobné informácie o projekte a pravidlá sú na webstránke www.vratmeknihydoskol.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk