Do súťaže o nájom objektu na Znievskej sa zapojili dvaja uchádzači

Znievska 26 maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Na obchodnej verejnej súťaži na nájom zničeného nebytového priestoru na Znievskej ulici 26 v Petržalke sa zúčastnili dvaja uchádzači, oba návrhy však mesto odmietlo. Ako uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer, ani jeden z uchádzačov nesplnil podmienky súťaže.

Zruinovaný objekt bývalej škôlky dlhodobo chátra, nič v ňom nie je, zarástol burinou a objavovali sa v ňom aj bezdomovci. Zničená budova v Petržalke je na pozemku hlavného mesta a vlastní ju Bratislavský samosprávny kraj. O zničenej budove začali v Bratislave hovoriť vlani na jar pred komunálnymi voľbami do vyšších územných celkov.

Viacero možností

Podmienky obchodnej verejnej súťaže na najvhodnejší návrh na uzatvorenie zmluvy o nájme nebytových priestorov, terás, bytu a pozemkov na Znievskej schválili uznesením mestskí poslanci. Verejná obchodná súťaž bola od 9. mája do 9. júla tohto roka, spomenula hovorkyňa hlavného mesta. Nájomnú zmluvu chcel magistrát uzavrieť na dobu neurčitú. V podmienkach verejnej obchodnej súťaže mesto uvádzalo, že účelom nájmu sú prevádzka tanečných a fitnes centier, škôl a predškolských zariadení. Do úvahy tiež prichádzali súkromné zdravotné zariadenia, centrá zdravia, umeleckých ateliérov, galérií i výstavných siení.

Z hľadiska výšky nájomného hlavné mesto informovalo, že „účastník je povinný uviesť v súťažnom návrhu ním ponúkanú výšku nájomného za celý predmet nájmu“. Zohľadniť mal všetky svoje náklady na rekonštrukciu budovy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk