Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
hazardné hry, automat, hazard
Foto: ilustračné, SITA
4. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V súvislosti s petíciou proti hazardu prijali poslanci opatrenia

Po vyše mesiaci totiž stále nie je jasné, kto je zodpovedný za stratu hárkov z odovzdanej petície proti hazardu v Bratislave.

V druhej polovici augusta zmizlo z bratislavského magistrátu 3 039 hárkov. Petičnému výboru sa podarilo vyzbierať 136 139 podpisov Bratislavčanov na 8 018 hárkoch. Na to, aby bola petícia úspešná, samosprávy potrebovali vyzbierať aspoň 106-tisíc podpisov od oprávnených voličov. Poslanci žiadajú primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, aby upravil znenie Zásad vybavovania petícií v podmienkach samosprávy hlavného mesta SR Bratislavy. Podľa mestského parlamentu má byť už pri zaevidovaní petície v podateľni bratislavského magistrátu prítomný aj zástupca útvaru vybavovania sťažností a petícií.

Cieľom je podávateľovi petície potvrdiť, aký počet petičných hárkov odovzdal a aký počet podpisov pod petíciou sa nachádza na odovzdaných petičných hárkoch. Takúto úpravu Zásad vybavovania petícií v podmienkach samosprávy hlavného mesta SR Bratislavy má primátor predložiť na mestskému zastupiteľstvu na októbrové rokovanie.

Poslanci tiež chcú, aby Nesrovnal rokoval s vládou SR o podpore obsahu legislatívnych návrhov bratislavského mestského poslanca a poslanca NR SR Jána Budaja a poslancov NR SR za hnutie OĽaNO-NOVA, ktoré sa týkajú novely zákona o hazarde. Na októbrové zasadnutie zastupiteľstva má primátor podľa uznesenia poslancom predložiť písomnú informáciu o výsledkoch týchto rokovaní ako riadny bod programu.

Zastupiteľstvo na septembrovom zasadnutí založilo aj pracovnú skupinu pre prípravu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zákaze či obmedzení prevádzkovania hazardných hier na území Bratislavy. Skupinu budú tvoriť členovia poslaneckých klubov Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy Katarína Augustinič, Slavomír Drozd, Juraj Káčer, Ján Buocik, Ján Mrva a Radovan Jenčík. Súčasťou skupiny bude aj zástupca petičného výboru petície s názvom Stop hazardu v Bratislave a zástupca primátora hlavného mesta SR Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X