Svah na Devínskej ceste opäť v pohybe, mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu

Devinska cesta fb.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Mestské úrady plánujú pokračovať v zabezpečovaní lokality v súlade s odporúčaniami odborníkov, ktoré budú vyplývať z ďalšieho odborného posúdenia situácie.

Hlavné mesto oznámilo, že v súvislosti so zosuvom časti svahu na Devínskej ceste, vyhlásilo mimoriadnu situáciu. Informoval nás o tom hovorca magistrátu Peter Bubla. Zosuv svahu opätovne nastal v dôsledku nadpriemerných zrážok v uplynulom mesiaci.

Mimoriadna situácia umožní mestu rýchlejšie a efektívnejšie realizovať potrebné opatrenia a práce, s cieľom predchádzať možnému ďalšiemu zosuvu. Na mieste zosuvu boli okamžite vykonané preventívne kroky na minimalizovanie rizika. Zabezpečené bolo prekrytie zosuvu, aby sa predišlo jeho premočeniu.

V lokalite nad zosuvom boli umiestnené vrecia s pieskom, ktoré slúžia na odklonenie stekajúcej vody do oblasti zosuvu. Pod svahom boli osadené betónové zvodidlá s cieľom zastaviť pokračovanie zosuvu a zabezpečiť bezproblémovú prejazdnosť komunikácie.

Mestské úrady plánujú pokračovať v zabezpečovaní lokality v súlade s odporúčaniami odborníkov, ktoré budú vyplývať z ďalšieho odborného posúdenia situácie. Verejnosť bude neustále informovaná o vývoji situácie a prijatých opatreniach.

Problém so zosuvom pôdy na Devínskej ceste je dlhodobý. V roku 2018 bola časť cesty uzatvorená a premávku riadil semafor.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk