Švajčiarsky dirigent a flautista Zehnder vo filharmónii

zehnder

Počas štvrtkového koncertu v Redute zaznie v interpretácii švajčiarskeho hosťa Kaspara Zehndera koncert pre flautu a orchester Carla Reinecka.
Švajčiarsky dirigent a flautista Kaspar Zehnder vystúpi v Bratislave. Na jeho koncert pozýva vo štvrtok 5. marca o 19:00 Slovenská filharmónia. Zehnder sa v sídle filharmonikov, v Redute predstaví po prvýkrát aj ako flautista. V interpretácii švajčiarskeho hosťa zaznie Koncert pre flautu a orchester D dur op. 283 od nemeckého skladateľa Carla Reinecka, ktorý bol žiakom Felixa Mendelssohna Bartholdyho. Kaspar Zehnder je od roku 1999 umeleckým riaditeľom letného festivalu Murten Classics a tiež šéfom Biel Symphony Orchestra. Ako hosťujúci dirigent spolupracuje s viacerými orchestrami v Európe, medzi iným aj s milánskou Scalou, Luzernským symfonickým orchestrom, Pražskou filharmóniou, Filharmóniou Brno, filharmóniou v Berlíne a mnohými inými.

Okrem kompozície od Carla Reinecka si publikum symfonického koncertu vypočuje i suitu pre orchester Južne od Álp od nemeckého organistu, klaviristu a skladateľa Ernsta Fischera. Zaznejú tiež dve skladby francúzskych skladateľov – Dariusa Milhauda Vôl na streche a Paula Dukasa Učeň čarodejníka, scherzo podľa balady Johanna Wolfganga Goetheho.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk