Svätojurské hody pri Bratislave opäť ožívajú, lákajú na pestrý trojdňový program

Svätojurské hody, Svätý Jur
Foto: Facebook/ Sophora, Poplamúchy, Vinárstvo STEVINO - koláž Bratislavadeň

Návštevníkov čakajú prednášky z histórie mesta, posedenie v prírode, vystúpenia umelcov i detí a mnoho iného.

Podujatia sa v Bratislave a okolí po skončení pandemických opatrení len rozbiehajú. Prelom apríla a mája bude patriť najmä Majálesom, no mesto Svätý Jur sa môže pochváliť Svätojurskými hodmi.

Trojdňový program začína už v piatok 22. apríla a potrvá do nedele 24. apríla. Vína svätojurských vinárov nájdete vo Vínnej uličke pri dolnom kostole. Návštevníci môžu ochutnať občerstvenie v stánkoch, miestnych reštauráciách a bufetoch. Kolotoče budú prístupné na tréningovom ihrisku.

Začiatok hodov odštartujú o 10.00 hod. dejiny mesta a expozície venované jeho histórii. O 18.00 hod. sa slávnostne otvoria hody primátorom mesta Gaburom a sobotu zakončí vystúpenie ľudovej skupiny Borovienka.

Program pokračuje v sobotu posedením v prírode o 8.00 hod. Ak si radi pozriete futbalové zápasy, nezmeškajte majstrovské stretnutie prípravky 11-ročných futbalistov z ŠK Svätý Jur a FK Dúbravka či zápas starších žiakov z ŠK Svätý Jur a FC Družstevník Budmerice. Na Prostrednej ulici budú prebiehať od 12.15 hod. vystúpenia detí. Najmenších zabavia dobrovoľní hasiči od 13.00 hod. O večernú zábavu sa postará Veronika Rabada, Gladiator a Polemic.

V nedeľu sa ŠK Svätý Jur postaví proti FK Karpaty Limbach, pôjde o zápas mladších žiakov. O 10.00 hod. začne hodová slávnostná omša vo Farskom kostole sv. Juraja. Vypočuť si budete môcť Svätojurskú dychovku, večer podujatie rozprúdi Kali a Peter Pann i Peter Nagy a skupina Indigo.

S hodmi sa spájajú aj dočasné dopravné obmedzenia. Mesto na svojom webe upozorňuje, že Prostredná ulica bude v úseku od križovatky s Krajinskou cestou, po križovatku Prostredná – Pezinská vrátane ulice Dr. Kautza uzavretá. Ulica Bratislavská sa uzatvorí pri Vinohradníckom dome. MHD zastávka Svätý Jur, Námestie bude dočasne zrušená.

Svätojurské hody, Svätý Jur
Foto: svatyjur.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk