Svet pozná najkrajšiu vianočnú električku. Uhádnete, na ktorom mieste skončila tá bratislavská?

Najkrajšia vianočná električka

Súťaž o najkrajšiu vianočnú električku je ukončená. Hlasovalo viac ako 50-tisíc ľudí.

Do súťaže, ktorá je naviazaná na tematiku Vianoc, sa zapojilo niekoľko známych európskych miest. Najkrajšiu električku vyberali čitatelia dopravného magazínu MHD86.cz. Išlo už o 2. ročník súťaže s názvom Najkrajšia vianočná električka. Oproti roku 2017 (18 070 čitateľov) sa do súťaže zapojilo v roku 2018 o niekoľko desiatok tisíc čitateľov viac (52 031 čitateľov).

Dobrou správou je, že bratislavská električka neskončila, ako sa ľudovo povie, na chvoste rebríčka. Zožala úspech a dostala sa do TOP 5 najkrajších európskych električiek. Piate a štvrté miesto si delili 2 maďarské mestá Szeged s 3 016 hlasmi a Budapešť s 3 643 hlasmi. Bronzovú medailu si odniesla Bratislava s 6 420 hlasmi a striebro Plzeň s 21 693 hlasov. Absolútnym víťazom sa stal Miškolc s 27 701 hlasmi. Zaujímavé je, že do TOP 5 sa dostali až 3 maďarské mestá.

Najkrajšia vianočná električka
Najkrajšou vianočnou električkou sa stala električka z Miškolca. Foto: www.facebook.com

Ak by vás zaujímali naši českí susedia, skončili nasledovne: električka v Brne skončila na 7. mieste s 1 684 hlasmi, na 9. mieste skončila pražská električka s 1 194 hlasmi. Bratislava v rebríčku predstihla Prahu, pričom veľká časť čitateľov dopravného magazínu, ktorý súťaž organizoval, pochádza z Prahy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk