Svetový tenis na challengerovej úrovni chceli udomácniť v Tatranskej Lomnici, napokon ich prichýlila Bratislava

Tk slovan tenis kurty areal.jpg
Zdroj. Foto ilustračné: www.tkslovan.sk

V Bratislave to ide ľahšie, ale aj drahšie, tvrdí organizátor Bratislava Open Branislav Stankovič.

Už tretie dejisko bude mať v doterajšej histórii najväčší mužský antukový turnaj na Slovensku. Prvých 12 ročníkov sa uskutočnilo v Košiciach, ďalšie štyri v Poprade. Organizátori plánovali zostať v tomto regióne a posunúť ho do Tatranskej Lomnice. Ich zámer sa však nezrealizoval.

Organizátori museli hľadať náhradné riešenie, a tak sa podujatie ocitlo v Bratislave, kde sa od 17. do 23. júna 2019 uskutoční na dvorcoch TK Slovan. „Usporiadať v iných mestách tento turnaj je momentálne nereálne, keďže na tejto úrovni v nich nenájdeme potrebné zázemie. Zorganizovať turnaj v Bratislave je jednoduchšie práve vďaka skvelému zázemiu, ktoré nám poskytuje Slovan, ale aj vďaka tomu, že tu ľahšie nájdeme partnerov. Na druhej strane si treba uvedomiť, že v hlavnom meste je všetko raz tak drahé. Bratislava je komerčnejšia, všetko si musíme tvrdo zaplatiť,“ skonštatoval Stankovič, ktorý prezradil, že celkový rozpočet turnaja ATP Challenger Tour Bratislava Open s dotáciou 69 280 eur je 250 000 eur, z nich je 99 percent zo súkromnej sféry. Počas jeho konania sa bude o nerušený priebeh starať 110 ľudí.

Slovensko zatiaľ nemá mužský turnaj hlavného okruhu ATP. „Bolo by to krásne, ale vyžaduje si to veľmi veľa finančných prostriedkov, či už na získanie licencie i naplnenie aspoň miliónového rozpočtu. Bez podpory štátu, veľkých nadnárodných spoločností a spolupráce nás ďalších by to nešlo. Museli by sme sa všetci spojiť,“ tvrdí Branislav Stankovič, na ktorého slová nadviazala slovenská tenisová legenda Miloslav Mečíř: „Ani získať termín v kalendári ATP nie je jednoduché. Ďalšou podstatnou vecou sú financie, ktoré by bolo potrebné zaistiť na dlhšie obdobie. Usporiadať turnaj jednorázovo mi pripadá kaskadérske. Zatiaľ sa snažíme robiť to, čo si trúfame utiahnuť.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk