Svetoznáma výstava Body The Exhibition sa vracia do Bratislavy

BRATISLAVA: Výstava Human Body
SITA

Po 5 rokoch sa na Slovensko vracia zaujímavá a obľúbená výstava Body The Exhibition. Výstava začína 10. augusta v Incheba expo Bratislava.

Táto výstava prevedie návštevníkov fascinujúcim ľudským telom. Hostí čaká detailná prehliadka ľudského tela od hlavy až k pätám. Detailne si môžu pozrieť kostru, svalstvo, reprodukčné a dýchacie orgány a mnohé ďalšie časti. Organizátori pripravili aj špeciálnu galériu, ktorá sa venuje ľudskému plodu. Celú výstavu budú dopĺňať veľkoplošné obrazovky s 3D animáciami. V každej galérii budú pripravení študenti medicíny, ktorí odpovedia na otázky návštevníkov.

Plastinácia tiel

Na ploche viac ako 2000 metrov štvorcových uvidia návštevníci stovky exponátov, vrátane celých tiel. Telá sú zakonzervované pomocou metódy s názvom plastinácia. Tekutina v ľudskom tkanive je nahradená silikónom.

Výstava pozitívne vplýva aj na životný štýl, najmä u mladých ľudí. Na výstave je možné vidieť aj pľúca fajčiara alebo rakovinou napadnutú pečeň. Návštevníci si budú môcť pod dohľadom odborníkov vyskúšať i resuscitáciu.

Vstupenky v predaji

Vstupenky na podujatie sú už v predaji. Cena pre dospelých cez pracovné dni je 14 eur a cez víkend 16 eur. Pre študentov a seniorov je vstupné počas pracovných dní 10 eur a počas víkendov 14 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk