Svetoznámy muzikál Mamma Mia! uvedú v Bratislave

Mamma Mia!
ilustračné: SITA/AP

Českú verziu muzikálu Mamma Mia! s hitmi skupiny ABBA uvedú na Slovensku. Hneď dve predstavenia sa budú konať 10. júna na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Počas večera sa predstavia napríklad Helena Vondráčková, Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Pavel Vítek, Hana Holišová, Hana Křížková, Bronislav Kotiš, Petr Kolář, Jitka Asterová, Jaroslava Kretschmerová, Roman Vojtek, Tomáš Smička, Petra Vraspírová, Tomáš Trapl, Michael Foret, Olga Lounová, Petr Kotvald, Michaela Nosková, Kateřina Klausová, Ivana Korolová a ďalší.

Diváci a diváčky sa môžu tešiť na skladby ako Super Trouper, Chiquitita, Money, Money, Money, The Winner Takes It All, I Have A Dream, Our Last Summer, Dancing Queen či Mamma Mia. O české texty sa postaral Adam Novák, o réžiu Antonín Procházka.

Muzikál Mamma Mia! napísala Catherine Johnson. Autormi hudby sú členovia formácie ABBA Benny Andersson a Björn Ulvaeus. Premiéru mal v roku 1999 v Londýne. Jeho českú verziu už videlo viac ako 270-tisíc ľudí. Úspech zožalo aj filmové spracovanie z roku 2008, v ktorom si zahrali Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard či Meryl Streep. Snímka získala dve nominácie na Zlatý glóbus a tri na ceny BAFTA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk