Sviečky spred úradu vlády zmizli, dôvodom má byť bezpečnosť

Spomienkový pochod v Bratislave
ilustračné: SITA

Kahance, ktoré v stredu položili ľudia pred úrad vlády, zmizli. Stovky kahancov, sviečok, ale aj niekoľko odkazov priniesli ľudia, ktorí za zúčastnili na tichom proteste, pochodovali od Námestia SNP na Námestie Slobody k Úradu vlády SR.

V stredu večer ešte okolo 21. hodine sviečky horeli, vo štvrtok ráno tam už neboli. Hnutie OĽaNO ešte večer informovalo, že podľa Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR ohrozujú sviečky a kahance bezpečnosť úradu vlády a požiadali ich, aby ich odpratali.

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára. Pre vraždu už odstúpil aj minister kultúry Marek Maďarič, prezident Andrej Kiska vystúpi v nedeľu v RTVS. Okrem Maďariča sa aj tajomník Bezpečnostnej rady SR Viliam Jasaň a štátna radkyňa Mária Trošková vzdali do vyšetrenia prípadu funkcií. Ich mená sa totiž vyskytovali v článku, na ktorom Kuciak pracoval. Tlaky na vystúpenie z koalície rastú aj v koaličnom Moste-Híd. Tí tvrdia, že byz odchodu ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Tibora Gašpara nebude verejnosť vyšetrovaniu veriť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk