Symbolický akt Srdcom za mier: Veľké srdce z horiacich sviečok pripomínalo obete vojny na Ukrajine

Srdcom za mier bratislava.jpg
Foto: Slovenská katolícka charita

Bratislavčania vzdali hold obetiam vojny na Ukrajine a vyjadrili svoju solidaritu prostredníctvom symbolického aktu – 730 horiacimi sviečkami. Podujatie zdôraznilo dôležitosť mieru a ľudských práv vo svete.

Dva dni pred oficiálnym výročím ruskej invázie na Ukrajinu sa v centre Bratislavy konalo dojemné podujatie s názvom Srdcom za mier, organizované Slovenskou katolíckou charitou. Tento akt solidarity pripomínal obete vojny na Ukrajine a význam mieru vo svete.

Stredobodom podujatia bolo veľké srdce tvorené 730 horiacimi sviečkami, symbolizujúce počet dní od začiatku konfliktu na Ukrajine. Tento dojemný symbol výrazne vyjadroval trvalú solidaritu s obeťami vojny a ich rodinami, ako aj s všetkými, ktorí trpia v dôsledku vojnových konfliktov.

Podujatie bolo usporiadané pod záštitou Hlavného mesta Slovenska Bratislavy a s podporou primátora Matúša Valla, ktorý vo svojom prejave zdôraznil význam spoločného pripomínania tragédií a vyjadrenia podpory pre postihnuté krajiny. Ukrajinský veľvyslanec na Slovensku Myroslav Kastran tiež prejavil svoju vďačnosť za solidaritu a podporu slovenskej verejnosti.

Generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Miroslav Dzurech zdôraznil význam podobných udalostí vo vytváraní povedomia o mieri a ľudských právach. Týmto gestom sa Slovenská katolícka charita pripojila k podobnému podujatiu v partnerskej Viedni, kde Charita Viedeň organizovala podobnú akciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk