Symfonické koncerty filharmónie s japonským klaviristom

Reduta, Slovenská filharmónia
SITA

Japonský klavirista, víťaz viacerých medzinárodných súťaží Takashi Yamamoto bude hosťom tohtotýždňovej dvojice symfonických koncertov Slovenskej filharmónie a Slovenského filharmonického zboru.

Yamamoto sa s orchestrom filharmónie predstavil v roku 2012 počas turné po Japonsku. Publiku v bratislavskej Redute ponúkne na koncertoch vo štvrtok a piatok o 19. hodine Koncert pre klavír a orchester č. 3 c mol, op. 37 Ludwiga van Beethovena. Pod taktovkou stáleho hosťujúceho dirigenta filharmónie Leoša Svárovského zaznie v svetovej premiére dielo Magnificat od slovenského skladateľa Jána Zimmera, ktorého nedožité 90. narodeniny si pripomíname v tomto roku.

V organovej symfónii Camilla Saint – Saënsa sa predstaví český organista Aleš Bárta, informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova. Ako dodala, na oboch koncertoch budú v sláčikovej sekcii orchestra Slovenská filharmónia dve poslucháčky bratislavského Konzervatória, ktoré v rámci dohody o spolupráci medzi inštitúciami absolvujú s naším telesom orchestrálnu prax.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk