Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petrzalka titulka foto ocenenie.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
21. novembra 2018 InéŽivotný štýl v Bratislave od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Takéto ocenenie získala Petržalka

Petržalská samospráva sa chce neustále zlepšovať, zefektívňovať svoje postupy, približovať sa ku svojim obyvateľom a zjednodušovať im kontakt s úradom.

Veď samospráva je predovšetkým o službách a ak ich chce akákoľvek organizácia neustále rozširovať a skvalitňovať, v prvom rade musí sledovať efektivitu a princípy dobrej správy. Aj preto sme sa ako prví v rámci bratislavského regiónu a piaty na celom Slovensku zapojili pred 6 rokmi do zavedenia systému manažérstva kvality prostredníctvom modelu CAF (Common Assessment Framework).

Mestská časť vytvorila v poradí už štvrtú samohodnotiacu správu, ktorú po posúdení hodnotiteľskou komisiou vyhodnotil Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR. Ten rozhodol, že naša mestská časť sa v rámci 19. ročníka stáva víťazom Národnej ceny SR za kvalitu 2018 v kategórii C (organizácie verejného sektora).

V utorok 20. novembra o 17.00 hod. sa v Historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže. Ceny víťazom odovzdával predseda Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR – Ing. Pavol Pavlis.

Img_1144.jpg

Cieľom súťaže je oceniť tie najúspešnejšie organizácie, ktoré v priebehu roka prešli komplexným hodnotením podľa európsky uznávaných kritérií a preukázali výborné výsledky, inovatívne manažérske prístupy v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti.

Petržalka neplánuje, takpovediac zaspať na vavrínoch, ale sa chce neustále zlepšovať. Mestská časť má v pláne pracovať na zlepšovaní podmienok pre zamestnancov a spolupracovníkov, bez ktorých by sa žiadny projekt a následný úspech nekonal.

Dôležité však je do týchto aktivít zapojiť aj volených zástupcov, občanov, partnerov z podnikateľského prostredia a pod. V opačnom prípade sa totiž efekt trvalého zlepšovania minimalizuje alebo vôbec nedostaví.

Img_1151.jpg

Keďže sa do súťaže zapojili už viackrát, je viditeľní, že táto aktivita prináša pre Petržalku veľa pozitív. Hlavným prínosom súťaže je najmä to, že MČ môže robiť veci iným spôsobom, i keď často oveľa náročnejším, no je za ním vidieť zlepšenie.

Zástupcovia MČ sú radi, že sa z Petržalky, kedysi často nazývanej aj betónová džungľa postupne stáva príjemné prostredie pre život všetkých vekových kategórií. Cieľom MČ aj do budúcich rokov je, aby sa z Petržalky stalo miesto pre dobré príbehy, kam sa ľudia radi vracajú, kde je radosť bývať. Aby každý mohol povedať, že Petržalka je pre neho tým pravým miestom pre život.

Img_1154.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X