Takmer 450 nových parkovacích miest plánuje vytvoriť Univerzitná nemocnica Bratislava

UNB, nemocnica
ilustračné: SITA

Pri Nemocnici sv. Cyrila a Metoda má vzniknúť takmer 200 nových parkovacích miest, v prípade Nemocnice Ružinov ide o 249 nových parkovacích miest.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) plánuje vybudovať 448 nových parkovacích miest. Ako uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská, 199 nových parkovacích miest má vzniknúť pri Nemocnici sv. Cyrila a Metoda, v prípade Nemocnice Ružinov ide o 249 nových parkovacích miest. Predpokladaná hodnota zákazky v prípade Nemocnice Ružinov je približne 6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Pri Nemocnici sv. Cyrila a Metoda ešte cena nie je jasná, bude stanovená po dopracovaní potrebnej dokumentácie.

Obe riešenia parkovania sú ešte vo fáze projektovania, resp. povoľovacích procesov,“ informovala Kliská. To, kedy budú parkovacie miesta dokončené, ešte nie je jasné. „V uvedenej oblasti máme pred sebou ešte proces verejného obstarávania. V prípade parkovacích domov Nemocnice Ružinov aj schvaľovanie procesu vládou SR, presný termín realizácie bude známy následne,“ konštatovala hovorkyňa nemocnice.

Pribudnú dva parkovacie domy

V Ružinove plánuje nemocnica postaviť dva parkovacie domy, usporiadať povrchové parkovacie plochy, ale aj prebudovať vjazdy a komunikácie vo vnútri areálu. Pri Nemocnici sv. Cyrila a Metoda sa s súčasnosti realizuje vysporiadanie pozemkov medzi UNB a Magistrátom hlavného mesta BA. „Sú vydané prvé stanoviská dotknutých orgánov,“ doplnila Kliská.

Univerzitná nemocnica Bratislava je najväčším zdravotníckym zariadením na Slovensku. Tvorí ju päť nemocníc – Nemocnica Ružinov, Nemocnica ak. L. Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici, Nemocnica Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice. Nemocnica zamestnáva vyše 1 400 lekárov a 2 200 sestier, celkovo približne 6-tisíc zamestnancov. Je štátnou príspevkovou organizáciou, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk