Takmer polovica pracovníkov centrálneho dispečingu BVS prekonala koronavírus

Bratislavska vodarenska spolocnost.jpg
Foto: Bratislavská vodárenská spoločnosť - www.facebook.com

Krízový stav v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti sa nedotkol fungovania vodární smerom k verejnosti.

Takmer polovica zamestnancov centrálneho dispečingu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) prekonala koronavírus. V tlačovej správe o tom informoval hovorca spoločnosti Peter Podstupka.

BVS prešla zaťažkávacou skúškou. V uplynulom týždni prekonala ochorenie COVD-19 takmer polovica zamestnancov centrálneho dispečingu BVS, ktorý je kľúčový pre bezproblémový chod dodávky pitnej vody a odkanalizovanie územia,“ uviedol hovorca.

Taktiež dodal, že vďaka preventívnym opatreniam a obetavosti ostatných zamestnancov dispečingu BVS sa tento krízový stav žiadnym spôsobom nedotkol fungovania vodární smerom k verejnosti. „Táto situácia samozrejme nemala ani žiadny vplyv na kvalitu pitnej vody vo verejnom vodovode,“ doplnil.

Návrat z karantény

V týchto dňoch sa už postupne jednotliví zamestnanci dispečingu vracajú z karantény do bežného pracovného nasadenia a situácia je tak stabilizovaná,“ vysvetlil hovorca.

Centrálny dispečing BVS je riadiace centrum kľúčových technológií, potrebných na výrobu a distribúciu pitnej vody a odkanalizovanie územia.

Sídli v samostatnom objekte a aktuálne je funkčne aj prevádzkovo oddelený od zvyšku spoločnosti. Medzi hlavné preventívne opatrenia patrí rozdelenie jednotlivých pracovných kolektívov tak, aby sa predišlo ich stretávaniu a častejšia dezinfekcia priestorov,“ doplnil.

Ochranný režim

Všetky kľúčové prevádzkové objekty BVS fungujú už od septembra v preventívnom ochrannom režime.

To znamená, že boli prijaté všetky potrebné opatrenia na minimalizovanie šírenia vírusu v BVS a hlavne naprieč jednotlivými pracovnými kolektívmi. Výroba a distribúcia vody je tak aj vďaka týmto opatreniam maximálne bezpečná a kvalita pitnej vody je neustále kontrolovaná,“ uzavrel hovorca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk