Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavska vodarenska spolocnost.jpg
Foto: Bratislavská vodárenská spoločnosť - www.facebook.com
18. decembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Takmer polovica pracovníkov centrálneho dispečingu BVS prekonala koronavírus

Krízový stav v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti sa nedotkol fungovania vodární smerom k verejnosti.

Takmer polovica zamestnancov centrálneho dispečingu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) prekonala koronavírus. V tlačovej správe o tom informoval hovorca spoločnosti Peter Podstupka.

BVS prešla zaťažkávacou skúškou. V uplynulom týždni prekonala ochorenie COVD-19 takmer polovica zamestnancov centrálneho dispečingu BVS, ktorý je kľúčový pre bezproblémový chod dodávky pitnej vody a odkanalizovanie územia,“ uviedol hovorca.

Taktiež dodal, že vďaka preventívnym opatreniam a obetavosti ostatných zamestnancov dispečingu BVS sa tento krízový stav žiadnym spôsobom nedotkol fungovania vodární smerom k verejnosti. „Táto situácia samozrejme nemala ani žiadny vplyv na kvalitu pitnej vody vo verejnom vodovode,“ doplnil.

Návrat z karantény

V týchto dňoch sa už postupne jednotliví zamestnanci dispečingu vracajú z karantény do bežného pracovného nasadenia a situácia je tak stabilizovaná,“ vysvetlil hovorca.

Centrálny dispečing BVS je riadiace centrum kľúčových technológií, potrebných na výrobu a distribúciu pitnej vody a odkanalizovanie územia.

Sídli v samostatnom objekte a aktuálne je funkčne aj prevádzkovo oddelený od zvyšku spoločnosti. Medzi hlavné preventívne opatrenia patrí rozdelenie jednotlivých pracovných kolektívov tak, aby sa predišlo ich stretávaniu a častejšia dezinfekcia priestorov,“ doplnil.

Ochranný režim

Všetky kľúčové prevádzkové objekty BVS fungujú už od septembra v preventívnom ochrannom režime.

To znamená, že boli prijaté všetky potrebné opatrenia na minimalizovanie šírenia vírusu v BVS a hlavne naprieč jednotlivými pracovnými kolektívmi. Výroba a distribúcia vody je tak aj vďaka týmto opatreniam maximálne bezpečná a kvalita pitnej vody je neustále kontrolovaná,“ uzavrel hovorca.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X