Takto bude prebiehať vývoz odpadu počas vianočných a novoročných sviatkov

Vianocny stromcek sviatky odpad olo oznam ilustracna gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Prinášame vám všetko, čo potrebujete vedieť o odvoze odpadu v Bratislave počas vianočných a novoročných sviatkov.

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) sa o odvoz zmesového komunálneho aj triedeného odpadu v hlavnom meste opäť postará aj počas vianočných a novoročných sviatkov. Odvoz odpadu vykonáva spoločnosť OLO od pondelka do soboty, s výnimkou dvoch dní v roku – Nového roka a Veľkonočného pondelka.

Nakoľko Nový rok 1. januára 2019 pripadá na utorok, odvoz odpadu v tento deň nebude prebiehať. Od stredy 2. januára 2019 do pondelka 7. januára 2019, bude odvoz odpadu od rodinných domov posunutý o deň neskôr. Odvoz odpadu od bytových domov, bude prebiehať podľa harmonogramu.

Zberný dvor bude vo sviatočné dni zatvorený

Zberný dvor na Starej Ivánskej ceste 2 bude počas sviatkov zatvorený v termínoch od 24. do 26. decembra a 1. januára 2019. V pondelok 31. decembra bude otvorený len do 12.00 hod. Rovnako zatvorená pre verejnosť bude aj spaľovňa odpadu.

V prípade otázok alebo podnetov súvisiacich s odvozom odpadu v Bratislave, sa obyvatelia môžu obrátiť na zákaznícke centrum telefonicky na čísle 02/50 110 111 alebo e-mailom na zakazka@olo.sk.

Odvoz vianočných stromčekov

Spoločnosť OLO sa postará aj o zber a odvoz vianočných stromčekov. Ten sa bude realizovať od 7. januára 2019 do 31. marca 2019. Odzdobené vianočné stromčeky je potrebné ukladať v prípade rodinných domov ku zberným hniezdam – najbližšiemu stojisku na triedený odpad a v prípade bytových domov ku stanovištiam zberných nádob. Existuje aj ďalšia možnosť, priviezť stromček osobne a bezplatne ho odovzdať v zbernom dvore OLO na Starej Ivánskej ceste 2.

1314_olo pocas sviatkov.jpg
Zdroj: https://www.raca.sk/data/files/1314_olo-pocas-sviatkov.png

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk